Леонід Кравчук розкрив всю правду про Мінські домовленості: “Немає руху вперед”

Леонід Кравчук

Як заявив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в програмі “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24”, Мінські домовленості потрібно кардинально міняти.

За словами глави української делегації в ТКГ сім років іде війна, працює Мінський майданчик, але немає такого руху вперед, якого б хотіла Україна.

” Я думаю, це бачать всі. Ясна річ, хоче хтось чи ні, можемо ми чи не можемо, без трансформації Мінського майданчика і Мінських домовленостей, які були зроблені свого часу під різними впливами, ми, не внісши кардинальні зміни в Мінські домовленості, руху вперед не зробимо. Поки йде війна, стріляють і вбивають, поки не створені передумови для вирішення будь-яких питань, таке просто неможливо.

Спочатку тиша, припинення вогню, створення передумов для вирішення тих проблем, без яких рухатися вперед неможливо. Вирішимо проблеми, і крок за кроком йдемо вперед, враховуючи інтереси всіх, і обов'язково інтереси тих, хто живе в цих регіонах, з огляду на особливості цих регіонів", — сказав він.

Кравчук зазначив якої позиції щодо Мінських домовленостей дотримується Росія:

"Якщо Путін діятиме за принципом "беремо з Мінських домовленостей тільки те, що відповідає інтересам Росії", то руху вперед не буде. Я повторюю: стоїмо на тому, що не потрібно вибірково підходити до Мінських домовленостей. Росія каже чомусь: почнімо з 9-го пункту, ми говоримо: давайте з 1-го. А пункт 1 свідчить, що потрібно припинити вогонь, організувати роботу так, щоб не стріляли та не вбивали. Виходячи з того, що ці документи приймалися у важких для України умовах, під тиском агресії Росії, були прийняті недосконалі документи, тоді не дивилися, чи можуть вони бути виконані. А зараз на них потрібно дивитися пильніше. Якщо Росія та Україна зацікавлені, давайте ми з цього почнемо", — сказав він.

Крім того, Кравчук прокоментував заяву радника української делегації в ТКГ Олексія Арестовича про те, що Зеленський поїде на зустріч з Байденом з оновленим українським варіантом Мінських угод.

"Думаю, такий документ не готовий, а якби був готовий, нам би його не показали. Не тому, що він секретний, а тому, що якщо він адресований розмові з Байденом, то потрібно його узгодити з Байденом і знати його думку", — сказав він.