“Кислота вбивала її три місяці” – у США закликали українську владу притягнути замовників убивства Гандзюк до відповідальності

Катерина Гандзюк

У день третіх роковин замаху на громадську активістку Катерину Гандзюк посольство США закликало українську владу притягнути замовників убивства до відповідальності.

Про це йдеться в спеціальному зверненні, оприлюдненому на твіттер-сторінці посольства США в Україні, яке озвучив пресаташе американської амбасади Деніел Лангенкамп.

Представництво ЄС в Україні розмістило в соцмережах відео про справу Гандзюк.

«В цей день, три роки тому, було здійснено напад з використанням сірчаної кислоти на активістку з Херсону Катерину Гандзюк. Вона померла 3 місяці потому», - йдеться у дописі.

«Катерина Гандзюк - досі очікуємо на справедливість!» - написав в соцмережах Пітер Вагнер, керівник групи підтримки України в Європейській Комісії.

У дописі також зазначено, що Катерина Гандзюк боролася з корупцією і віддала своє життя за демократичну та процвітаючу Україну.

Також про Катерину Гандзюк у соцмережі пише громадський діяч Стерненко:

"Три роки з дня нападу на Катерину Гандзюк. Звірячий злочин. Кислота вбивала її довгих три місяці. трьох замовників на лаві підсудних зараз тільки один.Другий, Гордєєв, нормально себе почуває. Третій замовник Рищук з Гончаренком центр імені останнього відкриває.Виконавці ж отримали смішні терміни. Але якби не десятки (та навіть за сотню) протестів, то і цього б не було. Про справу Каті важливо говорити не тільки задля справделивості. А щоб і у майбутньому такі злочини не повторювались.Щоб у нас не вбивали активістів за критику влади. Щоб офігівші від безкарності феодали не думали, що вони боги. Щоб це відійшло у минуле. Катерина вже стала символом боротьби.І зміни будуть обов‘язково.