Курйоз: депутати привітали себе із завершенням каденції, а дата нових виборів ще не відома (Відео)

P3150015-nІз завершенням п’яти років роботи Тернопільської облради у нинішньому складі привітав своїх колег позафракційний Степан Барна.

Власне, це був не єдиний курйозний момент, що стався на сесії облради 15 березня. Адже було цікаво слухати думки депутатів і про кадрові призначення, і про економію коштів та інше.

Читайте також. Тернопілля – з бюджетом-2014. Облрада зекономить на собі 700 тис. грн (Фото, Відео)

Нагадаємо, дочасні вибори до облради у 2009 р. були призначені та відбулися саме 15 березня. Вони ще проходили на пропорційній основі. Для того, щоб провести своїх представників до Тернопільської обласної ради, партія чи блок мали набрати не менше 3% голосів виборців. Вибори були призначені Верховною Радою України за поданням голови Тернопільської обладміністрації. Головні претензії голови ОДА Юрія Чижмаря тоді полягали у недієвості попереднього складу обласної ради. Головували тоді представники Блоку Юлії Тимошенко.

Згодом вони навіть оскаржували результати виборів у суді. Причому самі ввійти у залу вже не погодилися (відтоді 12 місць із 120-ти так і залишилися вакантними – прим.). Однак після низки судових процесів вибори все ж визнали законними. Перемогу здобуло Всеукраїнське об'єднання «Свобода», яке підтримали 34,69% виборців. Партія здобула найбільшу кількість мандатів — 50. Відтак головою обрали саме її представника. Спершу це був Олексій Кайда. Коли він виграв вибори до Верховної ради по Тернополю, у його крісло сів Василь Хомінець.

- Хочу запитати, чи передбачили у бюджеті гроші на перевибори облради? – запитав Степан Барна. – Адже наша каденція уже завершилася. У Верховній Раді є проект щодо перевиборів…

Читайте також. Тернопільські депутати заступилися за спиртову галузь (Відео)

Голова облради Василь Хомінець відразу відреагував на цю репліку. Пояснив, що гроші з обласного бюджету на вибори не виділяють. Усе фінансування йде із Києва. Окрім того, він натякнув колезі, що вочевидь на осінь призначать перевибори усіх органів місцевого самоврядування, щоб провести перезавантаження влади. Мовляв, тоді і подивимося…

Торкнулися депутати й моменту, який нині тривожить багатьох. Так, обранці краян планують надавати адресну допомогу сім’ям загиблих із “Небесної сотні”, а також постраждалим під час протистоянь на Майдані. Утім, це рішення ще потребує розробки і уточнення. Зокрема, як виявилося, не всі постраждалі хочуть, щоб їхні дані оприлюднювали.

- Кожен депутат має фонд для допомоги виборцям, які опинилися у складних життєвих обставинах (12 тис. грн на рік - прим.), - нагадав Василь Хомінець. – Ці гроші й можна передати на вказані потреби…

Довідково. На сесії облради 15.03.2013 р. не було представників Партії регіонів. Єдина, хто сидів на лавці цієї фракції, - Ярослава П'яла (на фото - угорі). Сестра колишнього нардепа-регіонала Ореста Муца кілька місяців тому вийшла із провладної тоді партії та із її фракції. Не в повному складі були і фракції "Єдиного центру" та Народної Партії, які раніше входили у коаліцію із регіоналами. Ніхто з них наразі не висловив бажання вступити в об'єднання "Народна Рада", створене депутатами від ВО "Свобода", УНП та "Нашої України".