Книга про Стуса: судові дебати між Медведчуком і Кіпіані відбудуться у вересні

фото Вікторії Синиці, Суспільне

Таке рішення прийняв Дарницький районний суд міста Києва, призначивши на 18 вересня дебати сторін за позовом народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука проти журналіста Вахтанга Кіпіані стосовно його книги “Справа Василя Стуса”. Позивач вважає, що оцінки автора книги завдали шкоди його честі та гідності.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

Під час засідання під судом представники Національного корпусу організували акцію підтримки, на яку прийшло близько 20 людей. Серед них знайома родини Василя Стуса Маргарита Довгань та колишній політв’язень, який відбував покарання разом із Василем Стусом — Василь Овсієнко. Вони виступали біля мікрофону, розповідаючи спогади та декламуючи вірші Стуса.

У коментарі Суспільному адвокат Медведчука Ігор Кириленко розповів, що позивач не має жодних претензій до книги в цілому, але має претензії до дев’яти тверджень у ній. Він наголосив, що якщо рішення суду буде на їхню користь, друк книги можливий за умови вилучення цих тверджень.

Адвокат зазначив, що “тут немає проблеми зі свободою слова”, утім, на його думку, автор книги хоче привернути більше уваги до судового процесу.

Кириленко також зазначив, що сьогодні рішення суду скоріш за все не буде. Він додав, що на засіданні немає Віктора Медведчука та Вахтана Кіпіані, до зали суду пустили лише операторів з телекамерами, а журналісти та всі охочі слідкують за засіданням по трансляції.