Кличко збирає Асоціацію міст на тлі загрози РФ: в РНБО сказали “збавити накал”

Віталій Кличко

Міський голова Києва і голова Асоціації міст України Віталій Кличко ініціював проведення засідання правління Асоціації, щоб на ньому обговорити координацію зусиль і заходів з організації територіальної оборони в українських містах на тлі повідомлень про загрозу з боку Росії. Секретар Ради нацбезпеки України увечері 24 січня відреагував на заяву Кличка і закликав “збавити накал”.

“На тлі обговорення останніми днями заяв щодо нібито ймовірного захоплення російським агресором Харкова як голова Асоціації міст України від імені АМУ хочу висловити місту Харкову і всій Харківщині підтримку і переконання, що ніякого захоплення не буде. Бо за Харковом – уся Україна! Окрім Харківщини прикордонними є Донеччина, Луганщина, Чернігівщина, Сумщина, Херсонщина і деякі інші регіони, що межують із Росією. Питання їхньої безпеки й обороноздатності – це питання безпеки й усіх інших регіонів України”, – написав Кличко у Facebook.

Читайте також: Чому Данілов закликав українців до спокою?

Водночас секретар РНБО Олексій Данілов після засідання Ради 24 січня закликав "збавити накал".

Читайте також: Резніков пояснив, чому у разі агресії Росії українцям “самим доведеться захищати свою державу”

"Тому я ініціював зібрати засідання правління Асоціації міст України, на якому обговоримо заходи з організації територіальної оборони кожної області, кожного міста та містечка", – додав він. Засідання відбудеться 28 січня в Києві. Я б дуже просив, щоб всі були в спокої, тому що коли дехто із мерів, наприклад, пан Кличко збирається 28 числа збирати мерів для того, щоб вирішити в який спосіб вони будуть захищати нашу країну... Але у нас для цього є наші Збройні сили, які здатні дати відсіч у разі необхідності. І ситуація абсолютно контрольована", – додав Данілов.