Юлія Мендель більше не буде прес-секретарем Зеленського

Юлія Мендель фото з Фейсбука

Прессекретарка президента Юлія Мендель, написала заяву на звільнення, і ймовірно, покидає свою посаду. Наразі невідомо, хто її замінить.

Про це пише “Бабель“.

Проте як повідомляє LB.ua, Зеленський погодив звільнення Мендель, але вона буде працювати в ОП радницею щодо зовнішньополітичних питань.

"Ухвалено рішення про посилення конкретних комунікаційних напрямків, у зв'язку з чим Юлія Мендель зосередиться на роботі по взаємодії з іноземними ЗМІ", – розповів він.

На переконання  радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка, професійні навички Мендель дозволять підсилити комунікації з іноземними країнами.

"Юлія Володимирівна має відмінні зв'язки в цьому секторі медійної спільноти і зможе бути ефективною в ролі радника з міжнародних комунікацій. Відповідно, позиція прессекретаря президента буде виділена в окремий функціонал, уточнена і заповнена", – наголосили в Офісі президента.

  • Юлія Мендель, яка раніше працювала у низці українських та іноземних ЗМІ, здобула посаду речниці президента 3 червня 2019 року.
  • За неповні два роки своєї роботи на посаді Мендель стала фігуранткою низки скандалів. Зокрема, в інтерв’ю вона заявляла, що "ревнує" президента до бізнесмена Ігоря Коломойського, а також що Коломойський бере на себе її функції. Також Юлію Мендель піддавали критиці через статтю про можливу причетність Джозефа Байдена до відставки тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, у якій Мендель була вказана співавторкою.
  • У листопаді 2020-го Юлія Мендель повідомляла, що до хворого на COVID-19 Володимира Зеленського, який лежав у лікарні "Феофанія" під Києвом, намагалися прорватися журналісти.
  • У березні 2021 року Юлія Мендель посварилася зі шведським економістом і старшим науковим співробітником Atlantic Council Андерсом Аслундом. Причиною сварки став через допис, у якому стверджувалось, що президент Володимир Зеленський здатний протистояти будь-кому з українських олігархів.
  • У квітні Мендель заявляла про особливе значення "української російської мови" як частини культурної спадщини України.

Деталі звільнення наразі невідомі, сама Мендель на телефонні дзвінки не відповідає.