Єрмак розповів про візит Зеленського до Туреччини”: Буде підписано низку важливих документів”

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” розповів про візит президента Володимира Зеленського до Туреччини.

“Ви знаєте, що сьогодні проходить засідання 9-ї українсько-турецької стратегічної ради. Саме в ці хвилини відбувається зустріч віч-на-віч президента Зеленського і президента Ердогана. Дуже широкий спектр питань, які вони розглядають, безумовно, вони говоритимуть і про ситуацію на Донбасі, і про Кримську платформу, і про двостороннє співробітництво. Після закінчення зустрічі почнеться засідання ради, у нас дуже велика делегація, яка представляє практично всі галузі і економічні, і військові, дуже насичена програма, дуже хороший візит, ми вже відчуваємо, як нас тут тепло приймають. Ми відчуваємо підтримку Туреччини весь час, думаю, сьогодні буде підписано низку важливих документів”, – повідомив він.


Крім того, Єрмак прокоментував телефонну розмову президентів Росії і Туреччини Володимира Путіна й Реджепа Ердогана, яка відбулася напередодні візиту Зеленського:

"Я не знаю подробиць цієї розмови, але я думаю, що у президентів буде можливість поговорити і на цю тему. Думаю, що незалежно від будь-яких розмов Туреччина є стратегічним партнером, який повністю підтримує наш суверенітет і територіальну цілісність, виступає за зупинення війни на Донбасі, повернення наших територій і деокупацію Криму".

На запитання, чи обговорять Зеленський з Ердоганом надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО, голова Офісу президента відповів:

"Подивимося. Думаю, що все, що стосується інтересів України, в яких наші партнери і Туреччина змогли б відіграти важливу роль, всі ці питання будуть обговорюватися. Думаю, що після завершення засідання ради і переговорів президент і члени нашої делегації зможуть вже проінформувати в деталях про домовленості. Хочу додати, що вчора президент повернувся з Донбасу, тому йому є що розповісти турецькому колезі, безпосередньо побувавши в гарячих точках, де були провокації, в яких ми, на жаль, втратили наших військових".