Януковича повторно викликали на допит ДБР

Віктор Янукович

Експрезидента-втікача Віктора Януковича повторно викликали до Державного бюро розслідувань.

“У зв’язку з неявкою 30 квітня та 13 травня повторно викликається Віктор Янукович на 11:00 23 червня до слідчого другого відділу Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями, Головного слідчого управління ДБР Олексія Береста для набуття процесуального статусу та проведення відповідних слідчих і процесуальних дій у кримінальному провадженні”, – йдеться у повідомленні пресслубжи ДБР.

У разі третьої неявки за викликом, законом, через рішення суду, надається дозвіл на примусовий привід особи, яка уникає допитів. Провадження відкрито щодо колишнього начальника Генштабу ЗСУ Володимира Замани, якого підозрюють у державній зраді.

Замана очолював Генеральний штаб ЗСУ з лютого 2012 року по 19 лютого 2014 року. Янукович звільнив його, за неофіційною інформацією, через те, що той відмовився дати наказ на висунення на Київ десантної дивізії з Дніпропетровська.

Замана свідчив у справі про держзраду Віктора Януковича. Він говорив, що перші повідомлення про загострення ситуації у Криму почали надходити в січні 2014 року. Він стверджував, що розмовляв з цього приводу з Олександром Турчиновим, але тогочасне керівництво нібито вирішило не відповідати на агресію. Турчинов, зі свого боку, назвав ці свідчення брехнею.

25 лютого 2019 року Замані повідомили про підозру у державній зраді і суд арештував ексчиновника. Йому інкримінують зменшення особового складу боєздатних військовослужбовців та розформування військових частин. Його дії нібито позбавили державу протиповітряної оборони.