Як та на чому кум Путіна заробляв у Криму

Віктор Медведчук

У лютому 2014 року російські окупанти вторглися у Крим.

Як подає “24 канал” українські можновладці особливо не горювали через втрату величезного шматка української землі. Навпаки, дехто вирішив на цьому для себе заробити.

Читайте також: Чому впевнено стверджую, що йдеться про фейк — “запис розмови Медведчук-Сурков”

Телефонна розмова

Раніше ІА "7Днів-Україна" із посиланням на "Цензор.Нет" опублікували аудіозапис розмови  ЗМІ оприлюднили запис розмови Суркова та Медведчука: про обмін полоненими та Крим.

Читайте також: “У нас не спецслужби, а сито якесь”: політолог про справжність плівок Медведчука із Сурковим

На записі чоловік з голосом схожим на голос кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, розмовляє з чоловіком, у якого голос схожий на голос кремлівського куратора українських питань – Владислава Суркова.

Читайте також: США підтримали українські санкції проти Медведчука
Телефонна бесіда начебто сталася у грудні 2014 року. У ній співрозмовники обговорюють кілька дуже важливих питань.

Читайте також:Вірю, що це не останні”: Кравчук про санкції проти Медведчука

Перше питання – постачання вугілля з окупованих територій Донбасу на українські електростанції.

Читайте також: “Вже раніше почали шукати заміну”: Росія почала шукати альтернативу Медведчуку

Кримінальна схема

Схема працювала просто: вугілля з шахт окупованого Донбасу під виглядом південноафриканського або австралійського чорного палива за завищеною ціною завозили на українські ТЕЦ. Це дозволило структурам, пов'язаним з Медведчуком, заробляти сотні мільйонів гривень надприбутку.

Читайте також: Оприлюднено повний санкційний список РНБО, у який окрім Медведчука і Марченко потрапили ще 19 юросіб
Зокрема, як з'ясувала "Українська правда", угоду з боку фірми-посередника, яка завозила це вугілля, підписав Микита Поз. Саме він є власником іншої фірми, на яку в Криму оформили землю, де побудована вілла Медведчука.

В іншій фірмі Микити Поза, тривалий час був офіційно працевлаштований Тарас Козак – права рука Медведчука і номінальний власник його медіахолдингу.

Очевидно, що саме з поставок вугілля з окупованого Донбасу у 2015 році кум Путіна почав отримувати перші великі гроші, за які потім скуповував і утримував свої телеканали. Без дозволу і без участі тодішньої української влади, цю оборудку йому провернути було б просто неможливо. Що, власне, і підтверджують співрозмовники на аудіозаписі.

Електроенергія в Крим

Співрозмовники обговорюють іншу надприбуткову схему – постачання української електроенергії в окупований Крим, яке начебто особисто узгоджено з Володимиром Путіним та Петром Порошенком.
У 2015 році громадські активісти, серед яких було чимало кримських татар, блокували півострів, щоб не дати росіянам там легко встановити окупаційний режим. Тоді у Херсонській області навіть підірвали кілька електроопор, щоб знеструмити окупований півострів.

Угода про постачання електроенергії

Українська влада, в особі наближеного до Порошенка міністра енергетики Володимира Демчишина, легко та невимушено погодила з росіянами постачання електроенергії до окупованого Криму. В угоді Крим значився, як "федеральний округ Російської Федерації".
Сам міністр Демчишин тоді спростовував таке формулювання в документах. Однак визнав, що йому дали згори вказівку постачати електрику на півострів і він це робитиме. Співрозмовники на скандальному аудіо продовжують обговорювати деталі цієї схеми. Для того, щоб вона остаточно запрацювала, куму Путіна доводиться вкотре дзвонити українському президенту.

Дмитро Гнап