Як Ющенко та Байден разом у паб ходили: третій президент України вірить у тісну співпрацю зі США (Відео)

Третій президент України Віктор Ющенко привітав Джо Байдена і з новою посадою на посту президента США.

“Ваша Високоповажносте, Joe Biden Прошу прийняти мої сердечні поздоровлення з нагоди ввірення Вам американським народом посади президента США. У зв’язку з Вашою інавгурацією в якості Президента США, я хотів би передати Вам найтепліші вітання та найкращі побажання від себе особисто. Я сподіваюсь на зміцнення зв’язків між США та Україною та на тісну співпрацю на шляху до більш безпечного і процвітаючого миру. Вірю, що в особі держави, яку Ви предствляєте, Україна завжди буде знаходити розуміння, підтримку і солідарність. Нехай Бог благословить Америку! Нехай Бог береже Україну!”

Нагадаємо, Джозеф Байден серед декількох візитів Україна наголошував що «США підтримують суверенітет і незалежність України та її право на власний вибір, власний вибір, що включає вибір міжнародних союзників».

 Я чітко заявив, що якщо ви бажаєте бути частиною євроатлантичної інтеграції, ми це рішуче підтримуватимемо, ми не визнаємо, і – хочу це підкреслити – будь-яких сфер інтересів, і ніхто не має права вам та іншим державам диктувати, наказувати, в які союзи ви будете вступати, які двосторонні стосунки ви будете мати.
 Джо Байден

Джо Байден підкреслював, що Україна має сама обирати шляхи своєї інтеграції та співробітництва з іншими країнами.

У статусі віцепрезидента США Джозеф Байден побував в Україні 6 разів: у липні 2009-го, березні, червні й листопаді 2014-го, грудні 2015-го, січні 2017-го. 

Він зустрічався з українськими політиками Віктором Ющенком, Юлією Тимошенко, Арсеном Яценюком, Олександром Турчиновим, Володимиром Литвиним, Володимиром Гройсманом та Петром Порошенком. Тиснув руки Віктору Тігіпку, Борису Ложкіну, Наталі Яресько, Олегу Тягнибоку та іншим представникам “старої гвардії” українського політикуму.