Генпрокуратура оприлюднила розмову Медведчука з керівництвом Росії: олігарх передав окупантам українське родовище (Відео)

Віктор Медведчук

У будинку Віктора Медведчука проводилися обшуки СБУ. Прокуратура оголосила нардепу підозру у замаху на розграбування національних ресурсів та державну зраду. Товариство, підпорядковане політику, розробляло родовище “Глибоке” в окупованому Криму, яке й передало в розпорядження окупантам.

Про це повідомила Ірина Венедіктова на брифінгу, передає 24 канал.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Нові проєкти” перебувало в підпорядкуванні Віктора Медведчука.
Саме ця компанія і займалась розробкою родовища з 2012 року. Після окупації Криму Медведчук розпочав співпрацю з керівництвом окупаційної влади.

Медведчук, на думку слідства, розпочав підривну діяльність проти України, в тому числі в економічній сфері. … З березня 2015 року розпочався абсолютно незаконний процес передачі даних (щодо родовища – 24 канал) окупаційній владі,– розповіла Венедіктова.
Тарас Козак теж був залучений до цієї справи – як підпорядкований Медведчуку.

Офіс генпрокурора оприлюднив записи розмов Медведчука

В Офісі генпрокурора надали аудіозаписи розмов Медведчука з тодішнім заступником голови уряду Росії. Ймовірно, мовиться про Дмитра Козака.
Козак радить Медведчуку перереєструвати підприємствоМедведчук дякує представнику російської влади за співпрацю. Той, своєю чергою, повідомляє про проблеми з перереєстрацією підприємства і потребу оформити підприємство за російським законодавством вже у Криму.

Нардеп від ОПЗЖ погоджується і каже, що створить нову юридичну особу вже у Росії і передасть майно українського підприємства. Дмитро Козак пообіцяв Медведчуку порацювати над вирішенням цієї проблеми.

Зверніть увагу! В Офісі генпрокурора наголосили, що усі аудіозаписи, здобуті під час проведення оперативних заходів, санкціоновані судом. Ідентичність голосів фігурантів записів підтверджено висновками експертизи.

Окрім того, голова Служби безпеки України Іван Баканов під час брифінгу повідомив, що у 2020 році кум Путіна нардеп Віктор Медведчук через свого однопартійця Дмитра Козака передав Росії інформацію про розташування прихованого підрозділу ЗСУ.

"Друге кримінального провадження, про яке б ми хотіли поговорити, стосується і пана Медведчука, і пана Козака. Цей епізод стався у серпні 2020 року", - зазначив Баканов.

Зокрема, Медведчук направив Козаку, я який перебував тоді на території РФ, і, швидше за все, перебуває там і наразі, секретні дані про розташування прихованого військового підрозділу Збройних Сил, його особовий склад, бойову підготовку.

Такий собі подарунок для спецслужб РФ, на думку слідства, саме їй призначалася це інформація. Що це таке, як не шкода обороноздатності нашої держави?
Наступний епізод в цьому провадженні стосується безпеки держави в інформаційній сфері і захисті України в гібридній війні проти РФ. Мова йде про підготовку обома фігурантами проєкту під назвою "Промінь".

Йдеться про створення організації, котра буде тісно опікуватися українцями, що їдуть працювати та навчатись до РФ, налагоджувати співпрацю та обмін людськими ресурсами між нашими країнами.