Епіфаній прокоментував рішення суду щодо книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса»

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній прокоментував рішення суду щодо книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».

На своїй сторінці у Facebook він написав, що українcький народ продовжує виборювати право знати свою історію – «справжню, а не системно фальсифіковану державою-агресором з усіма її міфами та втаємниченням правди».

«На жаль, справедливість цього твердження ще раз доводить резонансне рішення суду щодо заборони книги «Справа Василя Стуса». Відтак суспільство змушене протистояти посяганню на свободу слова, як на основоположне право людини, без якого неможлива правова країна, у якій ми всі прагнемо жити», – зазначив він.

«Саме тому світла пам’ять про Стуса завжди житиме в українському серці, незважаючи на будь-які заборони. Адже Стус справді був завжди вільним, навіть під час свого ув’язнення в радянській камері», – написав він.

Медведчук проти книги про Стуса – рішення суду

Дарницький районний суд Києва сьогодні зобов’язав видалити з книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» згадки про голову політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука і заборонив поширення накладу книги без дозволу Медведчука.

Згідно з рішенням судді Дарницького райсуду Марини Заставенко, з книги мають бути видалені наступні фрази:

  • «…чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»;
  • «…Медведчук на суді визнав, що всі «злочини»», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»;
  • «…він (мається на увазі Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?»;
  • «…розпинав поета (мається на увазі Стус) – призначений державою адвокат Медведчук»»;
  • «…шістка комуністичної системи Медведчук…»;
  • «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?»

До моменту видалення цих фраз книгу заборонили розповсюджувати видавництву Vivat та автору Кіпіані.

За словами директорки видавництва Юлії Орлової, вони апеляцію, щойно отримають повний текст судового рішення.