“Епідемія коронавірусу в країні під контролем”: CNN склав список про що брехав Трамп

Дональд Трамп

Телеканал CNN зібрав 15 найгучніших випадків брехні, яку озвучував 45-й президент США Дональд Трамп за час свого перебування на посаді.

Про це йдеться у матеріалі аналітика CNN Деніеля Дейла.

Він зазначив, що своє президентство Трамп з брехні. Так, за даними телеканалу, під час його промови на інавгурації в січні 2017 року у Вашингтоні пішов дощ. Однак на балу з приводу інавгурації Трамп заявив, що дощ не почався доти, поки він не закінчив свою промову.

Найнебезпечнішою брехнею американського президента CNN назвав його заяви про те, що начебто епідемія коронавірусу в країні знаходиться під контролем. Зокрема, такий меседж Трамп озвучив у березні 2020 року під час брифінгу в Білому домі. Однак, як зазначає аналітик телеканалу, ці слова розходилися з оцінками експертів з галузі охорони здоров'я.

Найбезглуздішою брехнею телеканал визнав заяву Трампа з приводу нібито дзвінка від глави Національного руху скаутів в 2017 році, в якому той називав звернення президента до бойскаутів "найбільшою промовою". Однак подальша перевірка показала, що такого дзвінка взагалі не було.

Крім того, у списку брехень Трампа згадується спотворення цитати в 2013 році конгресмена від демократів Ільхама Омара, щоб таким чином довести його підтримку терористів з Аль-Каїди. Також у цьому списку фігурують неточні заяви Трампа про торгівлю з Китаєм, а також твердження про те, що начебто "шум вітряків викликає рак".

  • Конгрес США 7 січня остаточно затвердив Джозефа Байдена президентом США після підрахунку голосів Колегії виборників, а Дональд Трамп заявив, що не прийде на інавгурацію.
  • Перед цим, 6 січня, розпочався штурм будівлі Конгресу США під час засідання Сенату, де мали затвердити результати виборів президента США. Під час штурму у приміщенні сталися сутички протестувальників з поліцією.
  • Усього під час сутичок у Вашингтоні загинули п'ятеро людей, серед яких офіцер поліції.
  • Після подій 6 січня президента США Дональда Трампа заблокували 12 соціальних мереж і платформ, в тому числі Facebook, Twitter.