“Дід втік з Російської імперії” – держсекретар Байдена розповів про свої українські корені

Ентоні Блінкен

Американський політик Ентоні Блінкен, якого новообраний глава Білого дому Джо Байден планує висунути кандидатом на посаду держсекретаря США, розповів про свого діда Моріса, котрий мігрував в Америку з Києва.

Про це Блінкен повідомив під час виступу членів команди Байдена у Вілмінгтоні в штаті Делавер, повідомляє The Hill.

58-річний Ентоні Блінкен, якого Джо Байден планує висунути кандидатом на посаду держсекретаря США, розповів про свого діда, який мігрував в Америку з Києва.

Про це політик повідомив під час виступу членів команди Байдена в Вілмінгтоні, штат Делавер: “Мій дід, Моріс Блінкен, втік з Російської імперії і знайшов нове життя в Америці.”Дійсно, дід Блінкена народився у Києві. Після еміграції закінчив Нью-Йоркський університет у 1921 році, а з часом став відомим юристом. Моріс Блінкен заснував Американський інститут Палестини після Другої світової, а його роботи переконали уряд США підтримати створення держави Ізраїль.розповідь про українські корені. Американські ЗМІ, посилаючись на інсайди з політичних кіл, пишуть, що Ентоні Блінкен щиро вболіває за світове лідерство Вашингтону. Він підтримує політику антиросійських санкцій з 2014 року і виступає проти завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Що ж… Голда Меїр, яка також народилась у Києві, часто згадувала місто свого народження. А ще їй належать дуже сильні слова: “Ми хочемо жити. Наші сусіди хочуть бачити нас мертвими. Це залишає не дуже багато простору для компромісу.”

Сподіваюсь, новий Держсекретар також керуватиметься цією фразою у розбудові зовнішньої політики США стосовно колишньої Російської імперії, а нині – Імперії зла.