Деталі засідання Тристоронньої контактної групи

На позачерговому засіданні Тристоронньої контактної групи 30 жовтня, ініційованому Україною через загибель та поранення українських військовослужбовців, сторони домовились дотримуватись режиму припинення вогню.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на Telegram-каналі української делегації в ТКГ.

Як зазначається у його тексті, українська сторона висунула вимогу РФ припинити порушувати перемир’я. У делегації вважають, що порушення режиму “тиші” було заплановане заздалегідь.

“Українська делегація зажадала від російської сторони та запросила допомоги у представників ОБСЄ вжити негайних заходів щодо припинення порушення режиму припинення вогню та ескалації збройного конфлікту, яка має ознаки заздалегідь запланованої”, – йдеться у заяві.

Під час наради сторони обговорили інциденти, які призвели до трагічних наслідків, а також домовилися дотримуватися режиму “тиші”. Також вони обговорили заходи щодо запобігання подальших випадків порушення вогню.

Очільник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та модератор Робочої підгрупи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи посол Яшар Халіт Чевік підтримав наміри сторін дотримуватися режиму припинення вогню.

Наступне засідання ТКГ заплановане на 10 листопада 2020 року.

  • Україна ініціювала термінове засідання Тристоронньої контактної групи через обстріли проросійських бойовиків, внаслідок яких 30 жовтня загинули двоє українських захисників.
  • 2 вересня Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі погодила розмінування 20 ділянок в зоні ООС. Також учасники ТКГ погодили чотири ділянки розведення сил і засобів.
  • 22 липня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції, на якому учасники домовились про припинення вогню на Донбасі. Воно набирає чинності з 00.00 годин 27 липня 2020 року.
  • В ОБСЄ пояснили, що передбачає посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення.
  • Штаб ООС повідомив, що збройні сили України готові “дати належну відсіч” противнику у разі порушення домовленостей, для чого в командуванні об’єднаних сил створені відповідні додаткові резерви.