Денісова звернулася до влади Білорусі з проханням повернути затриманих українців додому

фото: сайт українського омбудсмена

Із таким проханням уповноважена ВР з прав людини звернулася до посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима.

Також вона публічно закликала низку міжнародних організацій забезпечити правовий захист затриманим у Білорусі українцям. Про це Денісова написала у своєму Telegram-каналі.

“Відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини, влада Білорусі “повинна негайно після затримання повідомити дипломатичних представників України про місцезнаходження наших співгромадян та надати доступ для безпосереднього спілкування з ними. Вимагаю від білоруської сторони якнайшвидше повернути українців додому”, – наголосила вона.

Денісова одразу після затримання звернулася до посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима з проханням встановити місцеперебування та перевірити, чи застосовувалася до громадян України фізична сила або психологічний тиск з боку правоохоронців.

Також у терміновому порядку вона звернулася до голови Комісії з прав людини, національних відносин і засобів масової інформації Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь Андрія Наумовича з проханням забезпечити належний правовий захист двом затриманим під час акцій масового протесту в Білорусі українським волонтерам Євгену Васильєву та Костянтину Рєуцькому, а також двом іншим громадянам України – Оксані Альошиній та хлопцю, чиє ім’я наразі не розголошують.

“Закликаю Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, президента Міжнародного комітету Червоного Хреста Петера Маурера, голову ОБСЄ Еді Раму та інші міжнародні правозахисні організації сприяти забезпеченню правового захисту затриманим громадянам України”, – додала омбудсмен.

Денісова також закликала громадян України найближчим часом утриматися від поїздок до Білорусі, пише 5 канал.