“Дату інавгурації втаємничували до останнього”- Лукашенка в Мінську офіційно проголосили президентом (Відео)

Олександр Лукашенко

У середу, 23 вересня, Олександра Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Інформація про шосту церемонію інавгурації не розголошувалася, хоча відповідно до закону мала б транслюватися на державних каналах. Після цього у столиці Білорусі розпочались акції протесту, вже є затримані.

Як повідомляє державне інформаційне агентство БелТА, на церемонію інавгурації запросили кілька сотень людей. Зокрема, вищих посадових осіб, депутатів, керівників державних органів і організацій, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, представників республіканських засобів масової інформації, а також діячів науки, культури та спорту.Лукашенка офіційно проголосили президентом БілорусіТелеграм, Пул первого

Інавгурація проходила у Палаці незалежності у Мінську

За даними видання, Олександр Лукашенко поклав руку на Конституцію та проголосив присягу білоруською мовою. Потім він підписав акт про прийняття присяги, після чого голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила Олександру Лукашенко посвідчення президента Республіки Білорусь.

Як проходила таємна інавгурація

Як повідомляє Радіо Свобода, 23 вересня, приблизно о 9 годині ранку, центральні вулиці Мінська були закриті. Біля Палацу Незалежності була велика активність силовиків. У виданні зазначили, що до цього прессекретарка Лукашенка Наталія Ейсмант відмовилася називати точну дату інавгурації. За законом вона мала б відбутися впродовж двох місяців після виборів, тобто не пізніше 9 жовтня.

О 10:45 по проспекту Незалежності до проспекту Переможців проїхав кортеж Олександра Лукашенко в супроводі автомобілів “Стріли”.Таємна інавгурація: Лукашенка офіційно проголосили президентом БілорусіРадіо Свобода Кортеж Лукашенка

Приблизно об 11:00 кортеж прибув до Палацу. Після цього, об 11:40 з Палацу незалежності стали виходити запрошені на інавгурацію.

Як повідомило видання Tut.by, під час церемонії Лукашенко заявив, що цей рік увійде в історію Білорусі як вкрай емоційний період.

Як мала б відбуватися інавгурація президента Білорусі згідно із законом

За даними Радіо Свободи, вперше в історії незалежної Білорусі це сталося таємно, ніхто не оголосив дату, а сам процес не транслювався на БТ.

Як зазначає видання, відповідно до закону “Про президента”, процес прийняття присяги повинен транслюватися на державних телерадіоканалах. Вона повинна відбуватися в присутності депутатів Палати представників, членів Ради Республіки, суддів Конституційного Суду, Верховного Суду. На інавгурацію можуть бути “запрошені” представники політичних партій, громадських організацій та дипломатичного корпусу.

Протести

За даними Радіо Свобода, у Мінську біля Палацу Незалежності почалися стихійні акції протесту. Щонайменше двох людей затримали.