“Дасть Бог, приймемо рішення” – Кравчук про пасхальне перемир’я

Леонід Кравчук

Як заявив голова української делегації в Тристоронній контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук вважає, що так зване пасхальне перемир’я, ще можна встигнути встановити.

До слова, про нього йшлося на засіданні ТКГ 28 квітня, проте сторони не змогли домовитися. Про це він зазначив в ефірі програми “Сьогодні День” на каналі “Україна 24”.

“Вчора це питання обговорювалося майже 3,5 години, а то й більше. Я можу зробити висновок, що в цілому була підтримана пропозиція не тільки про припинення вогню в зв’язку з пасхальними святами, але і в цілому досягнення всеосяжної тиші, зупинка вогню на всій лінії зіткнення. І друге, що важливо було, – детально обговорено питання про вдосконалення координаційного механізму впливу на порушення режиму тиші, і першим документом, який ми вчора обговорювали, була пропозиція російської сторони. Вона запропонувала проєкт такого документа, але нам не вдалося прийняти навіть не тому, що зміст був недосконалий, а тому, що не були точно визначені суб’єкти цього процесу і суб’єкти виконання пропозицій, які були визначені в заяві, запропонованій російською стороною”, – сказав глава української делегації.

Крім того, Кравчук зазначив, що ще є час прийняти важливе рішення:

"Я думаю, що ми досягли серйозного просування вперед, залишилися деталі, ми були буквально на порозі прийняття, але не змогли. Я сьогодні послав пані Хайді Грау проєкт доповнень до російського проекту, ми вважаємо, що російський проєкт може бути взятий за основу, і з проханням розглянути його. Ще є час, і дай Бог, приймемо рішення", - сказав Кравчук.