Чи виграє Зеленський протистояння з суддями ОАСК та КСУ: експерт прокоментував

Президент Володимир Зеленський ініціював ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, внісши відповідний законопроєкт у Верховну раду як невідкладний. Водночас голова Конституційного суду Олександр Тупицький продовжує судитися щодо визнання рішення про його відсторонення незаконним. Які можливі наслідки матиме протистояння президента з суддями Конституційного суду та Окружного адміністративного суду Києва – в ефірі Українського радіо прокоментував політичний аналітик Олександр Кочетков.

На думку Кочеткова, прагнення президента вирішити у такий спосіб судову кризу в державі не матиме очікуваного результату.

"Будь-який розлад в суспільстві, а особливо на найвищому державному рівні звісно послаблює обороноздатність країни. Проте тут слід розуміти, чому криза судової системи не може бути вирішена у запропонований президентом спосіб. Керівництво нашої держави і його найближче оточення походить із шоу-бізнесу, де починають активно діяти не тоді, коли вибудовують щось стратегічне, а коли втрачають популярність. Тобто політичною мовою це означає, що президент втрачає рейтинг довіри. Тому він почав діяти. Рішення зовнішні ефектні, але не дуже стратегічні та ефективні", – вважає експерт.

Кочетков навів приклад, що після накладення санкцій на канали Медведчука не було вирішено проблему забруднення інформаційного простору, її просто прибрали з переднього плану.

"Таке ж ефектне, але не ефективне рішення – це війна з Конституційним судом. Так, потрібно наводити лад, оскільки є незрозумілі для суспільства рішення. Але прибрати Тупицького і призначити на його місце такого самого, але зорієнтованого на Офіс президента – це не розв'язання проблеми. Так само як позбавившись адміністративного суду, ми не позбудемося величезної кількості справ, які там розглядаються", – сказав експерт.

  • Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради як невідкладний проєкт закону "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва" (ОАСК). Президент пропонує замість ОАСК створити Київський міський окружний адміністративний суд.
  • Раніше НАБУ звинувачувало керівництво Окружного адмінсуду, зокрема Павла Вовка, в численних порушеннях закону. Зокрема йшлося про винесення неправосудних рішень у власних інтересах та політичного оточення.
  • Сам Вовк звинувачення заперечував та не приходив до суду. Для того, щоб вручити повістку Вовку з викликом на одне з судових засідань, НАБУ довелося провести спецоперацію на святкуванні весілля поблизу Києва 24 грудня 2020 року. Але на суд підозрюваний так і не з'явився.