Чи потрібно відповідати на “5 питань від президента”

Володимир Зеленський

Проте, брати чи не брати участь в опитуванні, обирати вам. Жодної юридичної сили це опитування не матиме. 

Ба більше – в експертів є багато запитань щодо його законності.

“25 жовтня на виборчій дільниці я задам тобі 5 важливих питань про те, що ми обговорюємо на вулиці, на кухні та в інтернеті, про що сперечаємось з друзями, батьками або таксистами”, – сказав Володимир Зеленський у відеозверненні 13 жовтня та закликав українців прийти на дільниці та дати відповіді на запитання.

Як юрист Святослав Бартош, органи влади не можуть займатися будь-якою діяльністю, яка не дозволена законом напряму, а закон прямо не дозволяє проводити у день виборів жодні опитування, окрім пов’язаних з голосуванням. Крім того, на думку експерта, для організації опитування недостатньо відеозвернення – потрібен відповідний указ чи інший документ, який його регламентуватиме.

У свою чергу голова правління громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська наголошувала, що всередині приміщень для голосування законне опитування організувати не можливо, а із заяви президента не зрозуміло, де саме воно проводитиметься.

Крім того, за словами Айвазовської, окремим питанням є фінансування такого опитування. “Якщо ж фінансування буде партійним чи громадським, але від організацій, які мають зв’язок із партіями тоді це матиме ознаки політичної агітації!”, – наголошувала експертка. 21 ж жовтня політична партія “Слуга Народу” повідомила, що всеукраїнське опитування, ініційоване Зеленським, фінансуватиметься коштом партії.