Чому США не наклала особисті фінансові санкції на Коломойського, а обмежилися лише забороною на в’їзд?

Ігор Коломойський

Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на заяву держсекретаря США Ентоні Блінкена державний секретар США публічно оголошує про заборону в’їзду в США як для олігарха Ігоря Коломойського, так і для його родини.

Як пише “24 канал” це безпрецедентний крок. Він матиме наслідки для олігарха та його родини не лише в США. Це також сигнал від США всім, хто співпрацює з Коломойським та покриває його – вони можуть бути в списку наступними.

"Сьогодні я оголошую про санкції проти олігарха та колишнього українського державного чиновника Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції", - йдеться у заяві Блінкена.

У Держдепі пояснили, що як керівник Дніпропетровської області з 2014 по 2015 рік Коломойський був причетний до корупційних дій, що підривали верховенство права та віру української громадськості в демократичні інститути та громадські процеси, включаючи використання його політичного впливу та владних повноважень для особистої вигоди.

"Хоча ці санкції базуються на діях за його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння постійними зусиллями Коломойського, які тривають досі, щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу її майбутньому", - заявив Блінкен.

Операція "Деолігархізація"

Чому США не наклала особисті фінансові санкції на Коломойського, як це зробили з Віктором Медведчуком, а обмежилися лише забороною на в'їзд?

В обґрунтуванні Держдеп чітко зазначає, що санкції накладаються за корупційні діяння Ігоря Коломойського на час його роботи на посаді голови ОДА. Водночас, реальна причина радикального рішення уряду США по олігарху – його атаки на незалежні державні інституції України.