Чого очікує Зеленський від зустрічі “нормандської четвірки” в Берліні

Президент України Володимир Зеленський зазначає, що на зустрічі “нормандської четвірки” в Берліні має бути зафіксовано “проміжні успіхи перемир’я”.

Про це йдеться у дописі в Телеграм-каналі президента. “Зрозуміло, що Донбас нині – це перш за все про війну. На превеликий жаль, ми все ще маємо її у своєму домі. Але якщо не докладати зусиль, вона сама нікуди не зникне. “Нормандія” дала величезний поштовх, щоб ми напрацювали логістику миру. “Мінськ” відпрацьовує правила та дає можливість обговорювати вкрай непрості питання. А одинадцять днів тиші доводять: якщо все робити правильно і наполегливо, то шанс обов’язково буде. Вже є”, – зазначає президент.

Він зауважив, що два дні на Донбасі “багато слухав, ставив непрості питання, дивився в очі різним людям”. “Це не перша моя поїздка в зону проведення ООС. І щоразу переконуюся, що в нас є і професійна та потужна армія, і вже є суперова команда перемовників, яка зможе-таки вибудувати конструкцію сталого миру на наших умовах”, – відзначив Зеленський. Глава держави зауважив, що це також були два дні відвертих розмов з бійцями на передовій, два дні активного моніторингу ситуації та роботи в ситуаційних кімнатах і обов’язкові виходи на передову.

31 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що проведення наступної зустрічі лідерів країн “нормандської четвірки” (України, Німеччини, Франції і Росії) у Берліні залежить від Російської Федерації.