Brexit: парламент Великобританії прийняв поправки до угоди з ЄС, та Євросоюз обговорювати нову угоду відмовляється

брексіт- пазлПарламент Великобританії проти відтермінування Brexitу і проголосував за те, щоб продовжити переговори з ЄС. Лідери ж Євросоюзу заявили, що відмовляються відновлювати переговори з Великою Британією щодо угоди про Brexit. Вихід Великої Британії з Євросоюзу призначений на 29 березня цього року, однак для плавного виходу передбачений перехідний період тривалістю 21 місяць.

Парламент Великої Британії прийняв поправку до угоди про Brexit, яка зобов’язує прем’єр-міністра Трезу Мей повернутися до переговорів з Європейським Союзом, щоб переглянути питання про ірландський кордон, повідомляє 112.ua.

Нагадаємо, 15 січня в парламенті відбулося голосування щодо угоди про Brexit, запропонованої Терезою Мей і схваленої Євросоюзом. Воно закінчилося провалом: угоду з ЄС підтримали 202 парламентарі, проти висловилися 432.

Після цього прем'єр Мей запропонувала "план Б", який мало відрізнявся від попереднього, до початкового плану було внесено 14 поправок.

Основні суперечки викликає питання про кордон між Північною Ірландією, яка входить до складу Сполученого Королівства, й Ірландією, яка залишається країною-членом ЄС. План уряду передбачає подальше перебування Північної Ірландії у складі митного союзу і єдиного європейського ринку поки Лондон і Брюссель не знайдуть спосіб збереження прозорої кордону.

На голосуванні 29 січня парламент Великої Британії розглянув сім поправок до угоди про Brexit.

Була відхилена поправка, яка дозволяє відкласти вихід з Євросоюзу на дев'ять місяців, якщо парламент не схвалить запропонований урядом план угоди про Brexit до 26 лютого.

Була підтримана поправка, яка забороняє уряду виходити з Євросоюзу без угоди з Євросоюзом.

Поправка, яка допускає можливість Шотландії залишитися в ЄС, була відхилена.

Поправка про надання парламенту можливості проводити окремі голосування щодо різних аспектів Brexit, а також допускає можливість повторного референдуму, - відхилена.

Поправка, яка зобов'язує уряд підкорятся парламенту, якщо депутати проголосують проти виходу країни з ЄС, - підтримана.

Поправка про ірландський кордон (Лондон вимагає від Брюсселя досягти альтернативної домовленості і виключити появу жорсткого кордону з Ірландією) - підтримана.

Однак такі рішення парламенту Великобританії не є гарантією, що в Євросоюзі до них дослухаються.

Як інформує 112.ua, президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Австрії Себастьян Курц заявили, що відновлення переговорів щодо угоди про Brexit неможливе.

"Угода є найкращим з можливих варіантів і не може знову стати предметом переговорів", - заявив Макрон під час поїздки на Кіпр, передає France 24.

Курц на своїй сторінці в Twitter підкреслив, що поділяє зусилля парламенту Великої Британії, спрямовані на те, щоб не допустити "жорсткого" Brexit, однак перегляд угоди неможливий - переговори тривали понад рік і прийшли до "хороших та збалансованим" умов.

"Тому не буде ніяких нових переговорів за угодою про вихід", - заявив Курц.

Також проти початку нових переговорів висловився президент Євроради Дональд Туск.

Нагадаємо, вихід Великої Британії з ЄС призначений на 29 березня 2019 року. Його визначив референдум у червні 2016 року, на якому 51,89% британців підтримали вихід країни зі складу ЄС, щоб повернути собі контроль над своїми коштами, законами, кордонами і внутрішнім ринком. Для плавного виходу Великої Британії з ЄС передбачено перехідний період тривалістю в 21 місяць. Він розпочнеться 30 березня 2019 року і триватиме до 31 грудня 2020 року.