Білорусь посилює кордон з Україною та Росією – підсумки 29 липня

У Білорусі повідомляють, що через затримання під Мінськом 32 бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера влада посилює свої кордони. Про це повідомив державний секретар Ради безпеки Андрій Равков, якого цитує Белта

“Якби здійснювався перекид кудись приватної військової компанії, тим паче через територію Білорусі, напевно, по лінії якихось спеціальних служб були б певні пояснення. Тому що це дуже серйозне питання. Але вийшло так, що ні по лінії ФСБ, ні по лінії ГРУ, ні з якійсь іншій структурі таку інформацію не отримували.

Державний прикордонний комітет посилить оперативне прикриття державних кордонів. І в тому числі кордон з Російською Федерацією в рамках вивчення обстановки, виявлення осіб, які перетинають державний кордон, в тому числі на зеленому кордоні. Ці сили будуть суттєво посилені”.

  • У Білорусі заявили, що затримали під Мінськом 32 бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера, ще одну людину виявили і затримали на півдні країни.
  • Серед затриманих є ті, хто служив у батальйоні російського письменника Захара Прілєпіна, коли той воював на боці бойовиків на сході України, бойовики могли направлятися на окупований Донбас.
  • Лукашенко зібрав термінову нараду з членами Ради безпеки.
  • На ній Лукашенко зажадав звернутися до Москви за поясненнями з приводу затриманних бойовиків-росіян.
  • У Білорусі запевяють, що 14 із затриманих воювали на Донбасі.

*Президент Білорусі Олександр Лукашенко ввечері 29 липня скликав термінову зустріч із Радою безпеки країни, повідомляє білоруська редакція Радіо Свобода з посиланням на телеграм-канал «Пул першого», наближений до глави держави.

Тема зустрічі – затримання під Мінськом 33 російських бойовиків.

Державне інформаційне агентство «БелТА» повідомило 29 липня, що вночі білоруські правоохоронці затримали 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії під Мінськом. Ще одного затримали пізніше на півдні Білорусі. Усі затримані є громадянами Росії віком від 24 до 55 років.

Раніше Олександр Лукашенко заявив, що підготовлені бойовики приватних військових компаній можуть бути використані для дестабілізації ситуації в Білорусі. Як розповіли в правоохоронних органах, вони мали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії. При собі росіяни мали кожен по невеликій ручній поклажі, і на всіх – три великі важкі валізи, завантаження яких у транспортний засіб здійснювали кілька чоловіків.

*На коронавірус за добу захворіли більше тисячі українців.Станом на ранок 29 липня в Україні зареєстрували 67597 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 1022 – за останню добу. Про це свідчать дані МОЗ.

Крім того за добу зафіксували 21 летальний випадок, 650 осіб одужали. За весь час пандемії в Україні від захворювання померли 1650 людей, 37394 пацієнти вже одужали. Як повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, за добу провели понад 30 тисяч тестів на COVID-19. Найбільше випадків коронавірусу за добу діагностували у Львівській області (149) та Івано-Франківській області (118), а також у місті Києві (132). За його словами, в Україні також багато випадків госпіталізації – 230 за добу та наголосив, що до лікарень потрапляють лише ті пацієнти, які мають тяжкий перебіг захворювання. Він закликав дотримуватися рекомендацій МОЗ.