Байден відмовився від спільної пресконференції з Путіном у Женеві

Президент США Джозеф Байден проведе окрему пресконференцію після зустрічі з російським колегою Володимиром Путіном, яка відбудеться 16 червня у Женеві.

Про це пише Reuters з посиланням на представника Білого дому.

За його словами, таке рішення є найбільш прийнятною формою спілкування з “вільною пресою”. Видання Wall Street Journal також повідомляє про окремі пресконференції американського та російського лідерів.

“Ми очікуємо, що ця зустріч буде відвертою і прямою. Персональна пресконференція — відповідний формат, щоб чітко розповісти вільним ЗМІ про теми, які обговорювалися на зустрічі, як з точки зору галузей, в яких ми можемо домовитися, так і в галузях, де у нас є серйозні розбіжності”, — написала журналістка видання Вівіан Салама у Twitter. Газета New York Times із посиланням на помічників Байдена повідомила, що відмова від спільної пресконференції пов’язана з невдалим досвідом колишнього президента США, коли “Путін перевершив Трампа в Гельсінкі”.

Йдеться про попередній саміт США— Росія, який відбувся у 2018 році в Гельсінкі. Тоді під час спільної пресконференції Трамп публічно прийняв запевнення Путіна у тому, що його уряд не втручався в американські вибори 2016 року, повіривши російському лідерові на слово, а не оцінкам своєї розвідки. Цей виступ викликав різку критику з боку американського політикуму через те, що очільник Білого дому дав главі Кремля можливість поширювати брехню.