Арестович назвав два моменти, які “вирішать долю Нормандського формату”

Олексій Арестович

Як заявив в ефірі програми “Народ проти” на телеканалі “Україна 24” радник глави Офісу президента Олексій Арестович долю Нормандського формату зараз вирішують два основних фактори.

“Перший – це візит Нуланд (заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд – прим. ред.) до Москви та перемовини з цього приводу, тобто мова йде про можливе повернення США в цьому чи іншому варіанті в Нормандський формат, про який нібито дискутується. Тому що сторони заявляють про різні речі – чекаємо. Ці консультації відбуваються спільно з Україною. Андрій Єрмак як політичний радник і глава Офісу Президента розмовляв із Нуланд безпосередньо перед її візитом до Москви.

Другий - це те, що формально сторони - МЗС Німеччини та Франції - анонсують зустріч на рівні міністрів закордонних справ. Тобто якийсь трек йде і ми можемо сказати, що принаймні Франції, Німеччині та Україні така зустріч потрібна. І якщо подивитися з точки зору, що росіяни нам відмовляють в адекватності нашого керівництва країни й країні відмовляють як системі, яка хоче домовлятися на російських умовах, ми можемо сказати, що відмовили РФ і керівництву РФ ще раніше. Тому що і ми, і наші міжнародні партнери одразу надали - дуже давно - оцінку, що ключ - у голові однієї людини (звати її Володимир Путін), а рішення - в Кремлі. Питання війни на Донбасі та деокупації Криму може відбутися за одну хвилину. 2 телефонних дзвінки Путіна і все - війни немає, розпочинається процес деокупації. Одна-єдина людина вирішує це все", - розповів Арестович.

"Тоді якщо обставини такі, то наступне запитання: як можна впливати на цю людину? Ця система впливу - це насамперед американці, тому що вони мають потужні важелі впливу на його свідомість, на його позиціювання, на рішення, які він ухвалює. А друге - це те, що колективний тиск України, партнерів по Нормандському формату, інших національних і наднаціональних держав і утворень-організацій може спричинити певні зсуви в позиції РФ, хоча досі колективному Заходу не вдалося розв'язати питання принципово", - зазначив він.