22 квітня Верховний суд Молдови має прийняти рішення, чи надавати Чаусу політичного прихистку: подробиці (Відео)

Микола Чаус

22 квітня Верховний суд Молдови має прийняти рішення, чи надавати Чаусу політичного прихистку.

Міжнародний скандал із загадковим викраденням людини. Хто і для чого вкрав екссуддю-втікача Миколу Чауса з центру Кишинева тиждень тому? У ЗМІ з’явилося кілька версій. У деяких проведення спецоперації закидають українським спецслужбам, і що Чаус уже кілька днів в Україні, і скоро він з’явиться на публіці. Деякі з версій твердять, що вивезення – справа рук Росії. А от у Молдові вже створили спеціальну парламентську комісію, яка має з’ясувати всі обставини викрадення. Більше у сюжеті “5 каналу”: 

У Молдові тим часом парламент створив спеціальну комісію. А от деякі політики звинувачують президентку Майю Санду, начебто вона домовилася з Зеленським. Сама ж президентка відкидає ці звинувачення і хоче розібратися в ситуації. Також депутати обурені діями правоохоронців.

"Що робить наша контррозвідка? Якщо про це не знали, значить у нашій системі оборони є серйозні недоліки. Крім того, слід було викликати посла України, щоби він пояснив, як можна перевезти людину в багажнику посольської машини, і якою була роль посольства в цій операції", – заявив один з парламентарів.

22 квітня Верховний суд Молдови має вирішити, чи надасть Чаусу країна політичний прихисток. Втім, експерти прогнозують, що відповідь буде негативною і Чауса екстрадують. Наразі ж невідомо, де знаходиться екссуддя.