19 днів з моменту викрадення екс-судді Чауса: Бутусов детально про “операцію під прикриттям”

Ніколай Чаус

Минуло 19 днів з моменту викрадення екс-судді Ніколая Чауса в Молдові, але його місцезнаходження досі офіційно не встановлено.

Про це заявив Юрій Бутусов у Фейсбуці.

Як зазначив журналіст верховний суд Молдови 3 березня відмовив Чаусу в політичному притулку, а в найближчі півроку його очікували екстрадувати. Однак викрадення та експорт Чауса в Україну перетворилися на скандал, з якого керівництво України тепер не знає, як вийти. Викрадення організували просто дивно тупо, що детально показали журналісти Слідства.

"Посеред дня в центрі Кишинева Чауса запхали в авто - цей момент зафіксували на відео і потрапили в поліцію. Потім Чаус був перевантажений в іншу машину - це також сталося під камерою спостереження і було опубліковано. Викрадачі рухалися на орендованому авто з трекером, в якому поліцейські виявили всі рухи викрадачів та докази того, що вони довгий час перебували під будинком Чауса. Момент перевезення через кордон також зафіксовано на відео. Одного з учасників викрадення навіть затримали в Молдові - громадянина Молдови. За даними слідства діяли двоє громадян України, які брали участь у викраденні. інфо, під їхніми справжніми іменами та прізвищами, які збігаються з діючими працівниками МО ГУР. МВС Молдови офіційно заявило, що Чаус вивіз громадян України, і перевезли військову аташу Посольства України Сергій Сметанюк, на авто посольства, також опубліковано відео".

Опісля того, додає Бутусов, МЗС Молдови заявило про свій протест українському послу. Операція повністю розкрита. Президент Санду був змушений двічі подзвонити президенту України Володимиру Зеленському, але Президент України... не взяв трубку. Просто дивовижно. Санду здійснила перший закордонний візит в Україну, висловила повну підтримку президенту Зеленському, і в результаті отримала такий дипломатичний ляпас. Ми зруйнували відносини з дружньою країною, образили дружнього політичного керівника і поставили його в дурне становище, хоча він, навпаки, вимагає підтримки, бо має суцільні антиросійські позиції. Очевидно, в ОП спочатку стверджували, що синяки вийдуть з Чауса і він виступив би на прес-конференції в Україні, де свідчитиме проти правильних людей - Порошенка, Федорова, Грановського і (перш за все) бурбів. Звичайно, це був би дуже потужний інформаційний привід.

"До України доставили одіозного корупціонера, якого розшукує НАБУ. Дійсно, чудовий піар для нинішньої влади, терміново потрібен напередодні публікації розслідування Беллінгкату про Вагнергейт. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак був впевнений у блискучому успіху.Однак безглузда страта викрадення перетворила ситуацію на фарс.Але тепер поява Чауса в Україні - це по суті визнання Україною всіх обставин викрадення, опублікованих МВС Молдови. А отже, підстава для притягнення громадян України до відповідальності, яку доведеться робити молдавським правоохоронним органам.

Тепер він займається проблемою Чауса, згідно з "Цензор. Ні", Офіс Президента і різні ′′розв ' язки". Наприклад - стільки ж одіозного, скільки Чаус, - офіцер Нацполіції Антон Шевцов. За даними джерел, Цензор. Ні, Шевцов запропонував Єрмаку організувати операцію з прикриттям - підвезти Чауса до офісу Геннадія Корбана, якого Чаус засудив у свій час. І скиньте інформацію про те, що Чаус викрадений Корбаном. Тобто держава нібито тут ні до чого, це все чиясь самодіяльність. Є лише одна проблема - Корбан не збирається брати відповідальність за цей скандал, а в день викрадення Чауса написав, що він тут ні до чого. Корбан не керує ОП і не дає наказів МО ГУР, врешті-решт.Ідею таємного перевезення Чауса через кордон до Молдови вважали знайти десь на вулиці - типу, він нікуди не їхав. Однак проблема в тому, що в такому випадку Молдова Чаус не видадуть Україні після того, що сталося, а операцію зірвуть.Час спливає. Сьогодні, 22 квітня, повинно було відбутися судове засідання в Молдові щодо екстрадиції Чауса. Таким чином, викрадення нічого не прискорило, але створило нові проблеми.Джерела в НАБУ стверджують, що зацікавлені в екстрадиції Чауса і не мали наміру пришвидшувати процес, щоб обійти закон.Чаус, за нашими даними, в Україні. Офіс президента не знає, що тепер з ним робити. Як завжди, спочатку наша влада діє, а потім починає думати, як проблеми, які вони створили зараз, потрібно плутати...Головне, що Чаус вже показали всім живим, просто з розбитим оком. То ще треба, щоб він був у суді і під контролем НАБУ - свідчив і за минулу, і за нинішню владу."