“Виявила бажання стати єдиною заручницею терориста”, бунт у Тернополі – підсумки 3 серпня

У соцмережах та деяких ЗМІ почали розповсюджувати інформацію, що біля “київського терориста” на фото бачили двох різних заручниць.

У СБУ пояснили, чому так сталося. Про написала прес-служба СБУ. “Під час захоплення терористом банківської установи, її співробітники перебували на робочих місцях. Зокрема, співробітниця банку, до якої спочатку звернувся зловмисник – вона й була зафіксована на перших фото з місця події. Згодом зловмисник погодився залишити у заручниках будь-кого з працівників банку. Тож у терміновому порядку була проведена евакуація працівників банку та відвідувачів, а керівник відділення №12 ПАТ “Універсал банк” виявила бажання залишитись і стала єдиною заручницею терориста. Вона була зафіксована на фото, опублікованих пізніше”, – сказано у повідомленні.

3 серпня, близько 12:20 у банк в будівлі бізнес-центру “Леонардо”, що на розі вулиць Володимирської і Богдана Хмельницького в Києві увійшов чоловік і заявив, що у нього в рюкзаку є вибухівка. Співробітники правоохоронних органів встановили, що це громадянин Узбекистану Сухроб Карімов, який проживає в Києві. Персонал і відвідувачів було евакуйовано, всередині приміщення з ним залишалася одна працівниця банку. Близько 15:00 зловмисника затримали. СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом теракту. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що терористові в дитинстві поставили діагноз “олігофренія”, в Узбекистані він перебував на психоневрологічному обліку.

*Генпрокуратура Білорусі підтвердила Офісу генерального прокурора України отримання запиту України щодо тимчасового арешту затриманих російських бойовиків.

Про це Офісі генпрокурора повідомили “Українській правді”.

“Генпрокуратура Республіки Білорусь підтвердила ОГП отримання запиту України щодо тимчасового арешту затриманих 29 липня білоруськими правоохоронними органами 28 осіб, серед яких 9 українців.
Вони підозрюються в участі в терористичній організації. Зокрема, мова йде про участь у збройному конфлікті проти України на Донбасі у складі ПВК “Вагнер”, – зазначили в ОГПУ.

Наразі готуються екстрадиційні документи щодо затриманих бойовиків.

*У Тернополі 85 пасажирів, які їхали з Херсона до Тернополя з дітьми, в тому числі, дітьми з інвалідністю, влаштували бунт через те, що зупинку потяга скасували. Про це на своїй сторінці в Facebook сказав міський голова Тернополя Сергій Надал, передає УНН.

“Я зробив своє звернення до міністра транспорту, де закликав його припинити це і зробити зупинку поїздів, потягів на станції міста Тернопіль. На жаль, нас не почули. Маємо наступний випадок: коли близько 85 людей їхало на поїзді з Херсона, їхали разом з дітьми, дітьми – інвалідами (з інвалідністю – ред.), дітьми, хворими на ДЦП. Також потяг відмовився зупинятися. Аж коли люди вчинили справжній бунт в потязі, тільки тоді начальник потяга дав команду зупинитися”, – сказав Сергій Надал.