Вибух на Позняках: суд оголосив підозру винуватцям справи

Як повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури, відповідно до висновку комплексної судової експертизи, службові особи АТ “Київгаз” під час здійснення повірки побутових лічильників газу у будинку на вул. Соломії Крушельницької, 1/5, припустилися порушення вимог ряду нормативно-правових актів.

Зокрема, у справі про вибух у житловому будинку на Позняках у Києві, що стався 21 червня 2020 року, повідомлено про підозру першому заступнику голови правління акціонерного товариства “Київгаз” та ще чотирьом службовим особам товариства.

Як стало відомо, вони порушили Правила безпеки систем газопостачання, Кодекс газорозподільних систем та інші у частині встановлення технологічної перемички (байпасу) у внутрішньобудинковий газопровід замість знятого лічильника газу.

Унаслідок порушень відбувся вибух газу, що призвів до обвалу конструкцій десятиповерхового багатоквартирного житлового будинку, загибелі п'ятьох та травмування трьох людей.

Крім того, унаслідок втрати житла мешканцям будинку було заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму понад 53 млн грн.

Згідно з висновком експертизи, було встановлено коло службових осіб АТ "Київгаз", дії яких знаходяться у причинно-наслідковому зв’язку з настанням вибуху.

Сьогодні за результатами розслідування першому заступнику голови правління АТ "Київгаз", трьом головним інженерам Управлінь експлуатації газового господарства та начальнику служби охорони праці АТ "Київгаз" повідомлено про підозру у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримуватися, що спричинило загибель людей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України.