Вибух на Позняках: коли отримаємо результати експертиз

Поліція у найближчі дні отримає результати експертиз у рамках розслідування справи про вибух у будинку на київських Позняках, після цього слідство зможе висунути підозри

Про це повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко у інтерв’ю агенству Інтерфакс-Україна.

“Проводимо вісім експертиз, очікуємо результатів – бездоказово обвинувачувати людей у тому, що сталося, не можна. Однозначно, основна версія – це газ”, – сказав Клименко.

Він розповів, що було проведено слідчі дії в службах газу, які обслуговували цей будинок та опитано мешканців.

“Ми здійснили виїмку документів у центральному й районному офісах “Київгазу”, в ЖЕКу, вилучили всі документи, які стосувалися видачі дозволів на заміну лічильників і загалом на ремонт газового устаткування, наразі слідчі вивчають документацію”, – розповів Клименко.

За його словами, однією з версій було спрацювання вибухового пристрою, але після проведення експрес-тесту версія не підтвердилася.

“Тепер експертизи мають підтвердити, що це справді був газ. Також вони визначать, де був епіцентр вибуху, і що могло його спровокувати”, – сказав Клименко.

Відповідаючи на запитання про те, коли будуть результати експертиз, він сказав: “Приблизно через тиждень. І тоді слідство вже піде уперед. Тоді разом із прокуратурою вже зможемо формувати підозру”.

  • Нагадаємо, вибух на 6-му поверсі 9-поверхового житлового будинку на вулиці Соломії Крушельницької, 1/5 в Дарницькому районі міста Києва стався у неділю, 21 червня 2020 року, о 10:00. 
  • Основною версією вибуху в будинку на Позняках у столиці поліція називає вибух газової суміші.
  • Станом на ранок 23 червня рятувальники виявили тіла 5 загиблих унаслідок вибуху людей.
  • Основною версією щодо причин вибуху в житловій багатоповерхівці на Позняках у Києві слідство вважає порушення технології повірки лічильників співробітниками компанії “Київміськгаз”.