Вперше за 10 років компанія Ілона Маска вивела український супутник Січ-2-30 в космос (Відео)

Фото з вльнихджерел

Сьогодні, 13 січня, о 17:25 за Києвом, компанія Ілона Маска SpaceX запустила український супутник “Січ-2-30” у космос, повідомляє

13 січня із мису Канаверал стартувала ракета Falcon 9 компанії SpaceX. На її борту — український супутник “Січ-2-30”. Для України він став першим за 10 років. Його попередник не пропрацював у космосі й півтора року. Конструктори запевняють — новий супутник позбавлений дефектних деталей.

Які функції супутника

Супутник "Січ-2-30" розробило у Дніпрі конструкторське бюро "Південне". Фактично, новий апарат є покращеною копією свого попередника "Січ-2", який запустили у 2011-му із російської пускової бази "Ясний". За 16 місяців він вийшов із ладу.

Повернення в космос – це велика подія для нашої країни. Це перший український супутник, виведений на орбіту за останні 10 років. Нижче розповідаємо коротко про місію і де спостерігати за її перебігом.

Яка космічна програма України

Вже 5 років в Україні немає своєї космічної програми. При цьому відповідний проєкт затверджений Кабінетом міністрів та профільним комітетом Верховної ради й чекає на розгляд у першому читанні.

Крім супутників, до програми, зокрема, входить розробка і виробництво ракет та створення місячного модуля.

Цьогоріч у держбюджеті на програму передбачено 1,22 мільярда гривень замість 7,5 мільярда які обіцяли у вересні 2021 року.

Де дивитися трансляцію

Трансляція ведеться на Youtube-каналі SpaceX. Переглянути її можна прямо на нашій сторінці.

Запуск Січ-2-30: онлайн-трансляція: