“В зоні аварії знаходились 4 гірників” – трагедія на шахті у Луганську

Внаслідок обвалу на шахті «Привільнянська» на Луганщині загинув шахтар. Ще одного гірника з чисельними переломами доставили у лікарню.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогоднішня трагедія в Лисичанську на шахті «Привільнянська» – жахливе за ціною нагадування владі, що більшість пов’язаних з видобуванням, з роботами в небезпечних умовах проблем треба вирішувати невідкладно. Що нянькання зі злісними боржниками, як «Центренерго», призводить не тільки до роздратування в суспільстві, а й до жертв. До втрати найціннішого — людського життя.

Вночі місце аварії відвідали члени спеціально створеної комісії. За попередніми висновками, одна з причин трагедії – нестача лісоматеріалу для укріплення. Шахти, яким винні сотні мільйонів за відвантажене вугілля (тільки «Центренерго» заборгувало 2 мільярди) вимушені економити на всьому. До чого призводить економія на безпеці, гадаю, не треба пояснювати.

Сьогодні вночі на шахті «Привільнянська» (ПАТ «Лисичанськвугілля») на глибині 150 м (пласті L1) відбувся обвал породи обсягом 12 кубічних метрів.
В зоні аварії знаходились 4 гірники. Двоє з них були в тупиковій завальній частині вирубки та залишилися неушкодженими. Маючи запас кисню, вони оцінили ситуацію, розібрали породу у верхній завальній частині, вибралися та повідомили про обвал бійцям воєнізованого гірничорятувального загону.
Добре, що влада не знищила підрозділ гірничорятувальної служби в Лисичанську, що знаходиться в безпосередній близькості від шахти, тому операція з порятунку працівників розпочалася оперативно.
З чисельними травмами та переломами до лікарні доставлений гірник Олександр Єфремов 1990 року народження. Він не втратив свідомості – за його голосом рятувальники змогли швидко провести пошукові роботи.
Гірник Андрій Дреманович 1973 року народження, опинився під завальною частиною та не подавав ознак життя...

▪️Родина Незалежна профспілка гірників України висловлює співчуття близьким загиблого."

Раніше Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook повідомляв: «О 23:30 через обвал на шахті «Привільнянська» ПАТ «Лисичанськвугілля» загинув шахтар. Його колегу з чисельними переломами гірничорятувальники 2 ВГРЗ евакуювали на поверхню та доставили у лікарню Лисичанська», - написав він. Державна служба України з надзвичайних ситуацій поки не надала даних про цю надзвичайну подію.