Усі подробиці захоплення заручників у Луцьку – що відомо на 20 годину(Відео)

Усе розпочалося близько 9 ранку: до поліції зателефонував невідомий і сказав, що захопив автобус із пасажирами. Він виїхав на головну площу Луцька, де разом із заручниками забарикадувався.

Поліцейські повідомляють про два десятки людей в автобусі, натомість у службі безпеки говорять про десятьох.

Поблизу місця події були сотні людей. Поліція почала відтісняти всіх подалі від Театрального майдану, територію довкола обгородили стрічкою.

“При ньому є вибухівка, зброя. Вимоги опублікував в соцмережі Twitter. Зараз моніториться ця соцмережа, конкретних вимог на його акаунті не висвітлено. Просто загальні фрази, загальне невдоволення. Якоюсь системою, незрозуміло якою. Вивчаємо, намагаємося вести переговори”, – пояснив керівник Нацполіції Волинської області Юрій Крошко. 

Тим часом терорист сам знімав усе на відео і публікував у YouTube під ніком Максим Плохой. А також – додзвонився до журналіста Юрія Бутусова.

“Я запропонував йому, обміняти себе на жінок і дітей на іншу на частину заручників про яких він говорив, але на жаль він кинув слухавку сподіваюсь що він там і все ж таки буде приймати більш зважене рішення”, – сказав Юрій Бутусов. 

“В цьому автобусі моя подруга із її сином, це я знаю 100%. 15 років, однокласник моєї доньки. Ми не на зв’язку, вона мені просто повідомлення скинула в 12 годині. Вона написала: Оксано, я з Орестом в цьому автобусі, все”, – розповідає мешканка Луцька Оксана Плотнікова. 

Час від часу з автобуса лунають постріли та вибухи. Одна з куль влучила у вікно будівлі обласної поліції. Рух транспорту в центрі міста – перекритий, людей не пускають ближче кількох сотень метрів до місця подій.

“Звичайно, страшно. Але ми переживаємо більше не за себе, а за людей, які в автобусі. За тих, хто охороняє – оце важливо”, – вважає мешканка Луцька Людмила Колодун. 

На місце екстрено прибув міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, зі злочинцем ведуть переговори, використовують усі методи, щоб вирішити ситуацію мирно.

Також очільник МВС запевнив: стан заручників – нормальний. Інформації про потерпілих наразі немає.

Ніна Агафонова, Олег Ткачук, Луцьк