У Росії проходять протести на підтримку Навального: затримано понад 1000 осіб

По всій території Росії відбуваються акції на підтримку ув’язненого опозиційного політика Олексія Навального, силовики затримали вже понад тисячу учасників.

Про це пише Суспільне Новини.

Учасники акцій вимагають від російського уряду допустити до Навального незалежних лікарів через його проблеми зі здоров’ям, які погіршуються через голодування.

Протести відбулися у Москві та Санкт-Петербурзі, а також в Уфі, Єкатеринбурзі, Кемерові, Воронежі, Іркутську, Сочі та низці інших міст, а також в окупованому Росією Сімферополі. Усього мітинги відбулися до 61 місті. За даними поліції Москви, у російській столиці на вулиці вийшли 6 тисяч людей. Як повідомляють російські ЗМІ, у Санкт-Петербурзі акція закінчилася розгоном: силовики били учасників кийками, використовували проти них сльозогінний газ та застосовували електрошокери.

За даними ресурсу моніторингу політичних переслідувань "ОВД-Инфо", станом на 22:30 за участь в акціях протесту затримано 1004 людини. Також були затримані смм-редактор команди Навального Олександра Шепелєв та юристку "Фонду боротьби з корупцією" Любов Соболь. Також на 10 діб заарештували прессекртераку політика Кіру Ярмиш.