У Києві вшанували перших загиблих учасників Революції гідності

У Києві вшанували пам’ять перших загиблих учасників Революції Гідності. Молебні провели біля пам’ятних знаків Сергієві Нігояну, Михайлові Жизнєвському, Олександрові Бадері та Романові Сенеку. А також на Алеї Героїв Небесної Сотні біля фотографії Юрія Вербицького.

Про це повідомляє 5 канал.

Через карантинні обмеження на поминальні заходи прийшло небагато осіб. Зокрема, були присутні родичі та друзі загиблих, а також біженці з Білорусі. 

Хода розпочалася біля пам’ятника Сергію Нігояну, що на вулиці Грушевського. Згодом люди рушили до пам’ятного знака Михайлу Жизневському, а вже звідти до стадіону “Динамо”. 

“Михась загинув за Україну і він показав, як можна вести боротьбу за Білорусь і в іншій країні. Українці показали нам такий приклад, після якого ми стільки років марили, тим як би ми вийшли усі на вулиці. І тирана так само знесли”, – сказав В’ячеслав Сікора, політичний біженець із Білорусі.

Біля нього встановлені пам’ятні знаки Роману Сенеку та Олександру Бадері. Закінчилося вшанування пам’яті героїв на Алеї Героїв Небесної Сотні. 

Одному з полеглих Героїв, Юрію Вербицькому, ще не встановили пам’ятної дошки. Тому його пам’ять вшанували біля світлини учасника Революції Гідності. 

Родичі та друзі загиблих кажуть: вкрай сумно, що винних ще не знайшли та не покарали. Водночас кажуть: герої віддали життя не даремно, адже захищали свою країну.

“Зміни позитивні є, які ми бачимо у нашій державі. Те, що Україна таки є Україною, а не колонією якоїсь держави. Ми це бачимо завдяки Героям Небесної Сотні, які показали, що таке єдність. Перші Герої Небесної Сотні показали, що Майдан зібрав справжніх патріотів і людей, які люблять свою державу з усіх куточків України”, – повідомив Юрій Аксенін, голова ГО “Родини Героїв Небесної Сотні”.