У Києві на Банковій родичі зниклих безвісти провели акцію “Різдво з президентом” (Фото)

Біля Офісу президента 23 грудня відбулася акція “Різдво з президентом”, організована родичами осіб, зниклих безвісти внаслідок російсько-української війни. В акції взяли участь близько 10 осіб.

Про це повідомляє Суспільне.

Такі акції проводять під Офісом президента не вперше. Родичі зниклих безвісти вимагають у президента включення своїх представників до складу Тристоронньої контактної групи. Вони прагнуть знати, чи достатньо робиться державою задля звільнення та пошуку їхніх рідних. Вікторія Солодухіна, керівниця проєкту “Об’єднання рідних зниклих безвісти “Надія”” каже, що сюди вони приїжджають вже майже рік. Цього разу вони прагнуть зустрітися з президентом особисто, або озвучити йому свої вимоги.

"Ми виступаємо з вимогою, щоб членів родин включили до складу ТКГ. Вимагаємо створити вузькоспеціалізовану раду, яка б займалася питання військовополоненими та зниклими безвісти, – каже Солодухіна.

Вікторія каже, що учасники акції хочуть зустріти Різдво під Офісом президента. Проте, визнає, що можливо не всі учасники зможуть пробути тут до ранку 24 грудня. Серед учасників – жінка з четвертою стадією онкологічного захворювання. Вона приїхала на Банкову в надії, що зможе побачити свого сина поки ще жива. Радник Офісу Президента Андрій Ляхович заявив, що з озвученою проблемою вони знайомі вже давно.

"На даний час ми повертаємось до практичних дій. Запропонували ввести в консультативну раду родин зниклих безвісти. Я думаю ми продовжимо круглий стіл, вирішимо коли вони увійдуть в комісію при президентові для подальших дій", – зазначив Ляхович.

Він каже, що незабаром такі зміни будуть оформлені документально. Тож невдовзі слід очікувати відповідного указу президента: "Це буде указом президента вирішено для виключення одних і включення цих осіб, тоді це й буде доведено до громадськості. Я думаю це буде вирішено в короткий час".

До акції долучився і ветеран російсько-української війни, на ім'я Олег. Він каже, що поділяє вимоги учасників. Каже, важливим для родичів є знати, що про них та їхніх рідних не забули.

"Вони просять дуже простих речей. Вони хочуть знати, брати участь в процесі. Вони мають на це право. Найгірше для матері – не знати, де її дитина", – розповів ветеран.