“Це були чиїсь батьки”: сьогодні в Україні день жалоби (Відео)

Володимир Зеленський

В Україні 23 січня оголошено день жалоби у зв’язку з пожежею в харківському будинку для літніх “Золотий час”, внаслідок якої загинули 15 людей.

Відповідний указ № 23/2021 “Про оголошення в Україні дня жалоби” підписав президент Володимир Зеленський, інформує сайт глави держави.

У цей день на всій території України буде приспущено Державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій. Також, відповідно до документа, в країні мають скасувати розважально-концертні заходи та внести відповідні зміни до програм теле- та радіопередач.

“У цій страшній пожежі ми втратили 15 людей. Це були чиїсь батьки та матері, чиїсь бабусі й дідусі. Так, у них позаду було довге життя, але попереду їх точно не мала чекати така жахлива смерть. Ці люди мали право на турботу, догляд та безпеку на схилі своїх років. Щоб гідно вшанувати їхню пам’ять, завтра оголошено день трауру. Бо зайвих громадян в Україні не існує”, – заявив Зеленський.

Він висловив співчуття рідним та близьким загиблих.

У Харкові 21 січня спалахнула пожежа у двоповерховому будинку, попередньо, переобладнаному під будинок для літніх людей. У Кабінеті міністрів повідомили, що у приватному будинку проживали 33 людей похилого віку, 15 з яких загинули під час пожежі, 11 постраждали. Подію кваліфікували як надзвичайну ситуацію державного рівня.