Телефонних шахраїв затримали правоохоронці на Миколаївщині

фото: Національна поліція

Миколаївські правоохоронці в Запоріжжі затримали групу телефонних шахраїв, які ошукували людей за схемою “ваш родич у біді”.

Чоловіки виманювали гроші у пенсіонерів. Телефонували на стаціонарні номери, змінювали голоси, видаючи себе за родичів, та розповідали історію про ДТП і травми, які потребують негайних операційних втручань. Однією з тих, хто віддав гроші, стала 82-річна жителька Миколаєва, інформує журналістка Суспільне Миколаїв Світлана Кльосова.

"У нічний період часу зателефонували на стаціонарний телефон, представилися донькою нашої жертви та повідомили, що потрапили в біду, а саме у ДТП, та необхідні ліки для подальшого лікування. Жінка не вагаючись віддала всі свої заощадження, а це понад дві тисячі доларів США та віддала незнайомцю, який через 5 – 10 хвилин з’явився біля її оселі. У подальшому наша жертва зателефонувала до своїх родичів, зрозуміла, що її ошукали та звернулася до поліції", – розповів начальник ГУНП у Миколаївській області Сергій Шайхет.

Затримані – двоє братів із Запоріжжя. Один телефонував, інший виконував роль кур’єра та забирав гроші. Під час обшуків у чоловіків вилучили мобільний термінал, сім-картки та стартові пакети, різних операторів, комп’ютерну техніку.

"Проведеними оперативними заходами та слідчими діями було встановлено, що злочин вчинили двоє осіб, які проживають у місті Запоріжжі. 20 жовтня було проведено ряд обшуків, серед яких було знайдено речові докази, які мають значення по вказаній кримінальній справі. На даний час вирішується питання щодо повідомлення особам про підозру, їхні дії кваліфікуються, як "Шахрайство" та вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу", – каже Сергій Шайхет.

Затримані свою провину визнають.

Поліцейські перевіряють причетність чоловіків до вчинення аналогічних злочинів в усіх регіонах України.