“Тату, вибач, що я не врятував маму” – чоловік побитої жінки з потяга розповів про її самопочуття

31 липня у купе потяга Маріуполь-Київ тричі судимий мешканець Запоріжжя побив та намагався зґвалтувати жінку, яка їхала разом з сином. Нападника затримали та арештували на два місяці, а потерпіла нині перебуває в лікарні. Чоловік побитої у потязі Анастасії Лугової Володимир Захаренков розповів про самопочуття дружини й сина, чому не хоче спілкуватися з Укрзалізницею та якого фіналу хоче у цій справі.

Почувається трохи гірше

“Дружина почувається трохи гірше після госпіталізації. Вона мала 5-7 днів перебувати у спокої й під наглядом, тому що в неї багато гематом і важко розмовляти. Але через те, що вона наважилася надати цій справі розголосу, весь перший день після госпіталізації вона давала інтерв’ю. Дала чотири інтерв’ю, провела два прямих ефіри (в Instagram – ред.), тому на наступний день вона вже не змогла розмовляти. Їй стало трохи гірше, а це були вихідні. Багато журналістів і друзів не давали їй відпочити. Тому лікар, якого їй призначили, у понеділок (3 серпня — ред). прийшов і почав усіх виганяти, за що я йому вдячний. Їй дуже важко. Перші дні вона трималася на адреналіні після цієї події. Зараз вже дає про себе знати біль”, — розповів в ефірі Суспільної студії Володимир Захаренков.

Бачив нападника

“Мені було дуже боляче у перший день. Я намагався тримати себе в руках, хоча бачив нападника. Разом з ним і з поліцією ми йшли до поліцейського відділку. Ми весь день провели в одному відділку: подавали заяви, син мій давав свідчення”, — розповів чоловік потерпілої.

За словами батька, 6-річний Захар проходив слідчий експеримент і, навіть, на камеру в купе потяга розказував про ситуацію, що сталася.

“Він плакав, дивився мені в очі й шукав поради. Але я просто казав: “Це треба (зробити – ред.)”. Він плакав, але мужньо розповів усе від початку до кінця. Як для протоколу розказував серйозним дядькам у кабінеті, так і на камеру. Він – герой. Перше, що він мені сказав, коли побачив: “Тату, вибач, що я не врятував маму”. Я кажу: “Захарчику, ти герой! Ти якраз її врятував”. Він тримається мужньо. Йому дуже важко, буде потрібна терапія. Нам теж зараз важко, тому ми намагаємося максимально його дистанціювати від цієї історії”, — пояснив чоловік.

Спілкуватися з Укрзалізницею немає бажання

Захаренков розповів, що спочатку його дружина не хотіла нікому дзвонити, аби вберегти рідних від переживань. Анастасія намагалася самотужки викликати правоохоронців, але мережі не було, через те, що поїзд рухався.

“Потім вона подзвонила своїй рідній сестрі, а сестра мені. Уже тоді я подзвонив Насті, вона мені все розповіла. Я не питав, чи хтось викликав поліцію. Я сам подзвонив і викликав поліцію. Я думаю цей виклик зафіксовано”, – пригадав чоловік.

За словами Захаренкова, йому постійно надходять повідомлення про те, що “Укрзалізниця” заперечує те, що їхні співробітники не викликали поліцію.

“Кажуть, що Укрзалізниця викликала поліцію, версії розходяться і це наклеп. Ні, це не наклеп. Ми кажемо правду, як усе було. Які були дії, як поводилися провідниці. У мене зараз немає бажання спілкуватися з Укрзалізницею. У мене на першому місці — здоров’я Насті, на другому — наша справа проти цього нападника”, — уточнив чоловік.

У свою чергу, “Укрзалізниця” вже повідомила про наміри звільнити співробітників, через недбалість яких сторонній чоловік проникнув до поїзда та побив пасажирку.

Як почувається Анастасія

Сама Анастасія Лугова щодня розповідає про свій стан на сторінці в Іnstagram. За словами жінки, найбільше їй болить щелепа.

“Сьогодні (3 серпня – ред.) вдень, після знеболювальних, щелепа менше боліла, але потім стало гірше. Зараз лише мугикаю. Дуже погано. Голова болить. Потрібно ще вколоти знеболювальне, але лікарі радять то зробити пізніше, тямущо можна нашкодити організму”, – каже жінка.

4 серпня Анастасії вправили ніс та зробили комп’ютерну томографію. Нині чекають на результати, аби дізнатися, що з шийними хребцями. Поки їй на шию одягнули пов’язку. Також Анастасія додала, що їй досі не перевірили зір.

Поради експертки

Суд відправив нападника на Анастасію під варту на два місяці без застави. Експертка-криміналістка Анна Маляр в ефірі Суспільної студії наголосила, що від нього треба вимагати, також, компенсації за моральну шкоду.

“У судовому порядку треба ставити питання про моральну шкоду, завдану потерпілій. І це повинен відшкодовувати зловмисник”, – сказала Маляр.

За словами Маляр, потерпіла особа має звернутися до лікарів, аби пройти первинний огляд.

“Тілесні ушкодження мають властивість загоюватися. Деякі синці чи садна через 3-5 діб матимуть зовсім інший вигляд. Перший лікар, який оглядає, це не судмедексперт, а просто лікар. Він фіксує ушкодження. Потім судмедексперти можуть проводити експертизу: оглядати тіло потерпілого, використовуючи довідки про той первинний огляд, який було проведено.

За словами Маляр, зазвичай спочатку люди звертаються до медиків швидкої чи травматолога. А в разі, якщо йдеться про зґвалтування, необхідно звернутися до гінеколога.

Вона додала, що після первинного огляду потерпіла особа або її адвокат терміново мають вимагати від слідчого клопотання про судмедекспертизу. Однак, якщо кримінальне провадження не розпочато, то сама потерпіла особа не може прийти до судмедексперта з проханням її оглянути.

Марина Яцкевич