Скандал з пам’ятником Шевченку в Данії , розмальованим у кольори Росії, отримав продовження

Посольство України в Данії звернулися до місцевої поліції з вимогою негайно розслідувати інцидент з пам’ятником Тарасу Шевченку в Копенгагені, який осквернили вандали напередодні матчу збірних Росії та Данії на Євро-2020. Українське посольство також закликає правоохоронців знайти і покарати винних.

Фото з вільних джерел

Як повідомляється в сюжеті програми “Сьогодні Новини” на телеканалі “Україна 24”, напередодні матчу збірних Росії та Данії вандали розфарбували монумент у кольори російського прапора і розписали пропагандистськими гаслами.

Зазначимо, що матч у Копенгагені завершився розгромною поразкою збірної Росії 1:4. У підсумку росіяни посіли останнє місце в своїй групі і вилетіли з Євро-2020.

У столиці Данії в кольори російського прапора розмалювали пам’ятник українському поету і художнику Тарасу Шевченку. У парку Копенгагена напередодні матчу між збірними Росії та Данії на Євро-2020 вандали поглумилися над бюстом Тарасу Шевченку.

Невідомі написали на постаменті: “До біса НАТО”, “Крим – російський” і “Ні нацистам”. Крім цього, статую Русалочки – героїні однойменної казки Андерсена – “нарядили” в форму збірної Росії. Місцеві жителі в соцмережах звинувачують у вандалізмі “гостей зі Сходу”, які розписали знакові для Данії пам’ятники. Деякі відкрито пишуть, що за оскверненням стоять росіяни, яких данці були раді бачити на своїй землі. Проте є думка, що за вчинком можуть стояти датські “путіністи”, дочекалися зручного моменту. Пам’ятник Тарасу Шевченку в Копенгагені біля озера в центрі парку Естрі Анлег відкрили у вересні 2010 року.