Штурмували Раду та блокували дороги: стало відомо як пройшов мітинг ФОПів у Києві (Фото, Відео)

Фото з вільних джерел

Під будівлею Верховної Ради 25 січня стались сутички між учасниками акції “SaveФОП” та правоохоронцями. Під час протесту демонстранти прорвали огорожу навколо парламенту. Поліція застосувала сльозогінний газ. Учасники акції заявили про безстроковий протест, вони планують продовжити акцію завтра, 26 січня.

Акції руху “SaveФОП” тривають з минулого року. Учасники руху вимагають зменшення фінансового навантаження на малий та середній бізнес шляхом продовження для приватних підприємців спрощеної системи оподаткування. Мітингувальники зокрема закликають Раду ухвалити законопроєкти №5866 та №5866-1.

Фото з вільних джерел

Гучний мітинг підприємців під Верховною Радою. Протестують проти запровадження касових апаратів. РРО або реєстратори розрахункових операцій стали обов'язковими для підприємців 2, 3 та 4 груп із 1 січня. За законом, власники дрібного бізнесу мають встановити такі касові апарати. Рух Save FOP уже зо два роки виступає проти цих новацій. Не минулося й без сутичок.

Зі сцени координатори руху закликають депутатів ухвалити законопроєкт – 5866-1. Він скасовує касові апарати для всіх груп підприємців. Документ зареєстрували в Раді влітку. Втім він не пройшов профільного комітету. І до парламентської зали не потрапив. Від Верховної Ради усі мітингарі рушають урядовим кварталом – до Офісу президента. Там на них уже чекає кордон поліції. 

Фото з вільних джерел

Мітингарі вкотре озвучили свої вимоги та попрямували на Майдан Незалежності. Під стінами парламенту їх зібралося вже більше тисячі. Невдовзі учасники мітингу пригрозили, якщо нардепи протягом 15 хвилин не вийдуть до них, то вони штурмом братимуть будівлю парламенту. Там саме закінчилося пленарне засідання. До ФОПів ніхто не вийшов. Натовп почав прориватися до центрального входу Верховної Ради. Правоохоронці їх відтісняли. 

Фото з вільних джерел

Мітингарі палили фаєри та димові шашки. Здійнялася штовханина. Нардепів та парламентських кореспондентів вивели через підземний хід. 

Поліція Києва спростувала повідомлення про смерть одного з учасників акції фізичних осіб-підприємців під Верховною Радою, про що повідомили зокрема організатори протесту. Правоохоронці кажуть, що надали нібито загиблому чоловіку медичну допомогу.

Як стверджують правоохоронці, деякі учасники акції ФОПів під будівлею парламенту "поводили себе агресивно, намагалися прорвати кордон поліцейських на охоронювану територію ВРУ та вчинили штовханину".

Фото з вільних джерел

"18 поліцейських та 3 учасників акції отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. Учасників, які чинили супротив законним вимогам правоохоронців та вчиняли протиправні дії, доставили до Печерського управління поліції", — повідомили в поліції.

Більше про шторм ВР - у відео:

Правоохоронці розпочали два кримінальні провадження за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство) та за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України.