Розтрощені квартири та загибель жінки: названо наслідки вибуху в житловому будинку Запоріжжя (Фото, Відео)

Фото з вільних джерел

У Запоріжжі частина жителів зруйнованого внаслідок вибуху будинку вже повернулась до своїх помешкань.

Про це інформував секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв у своєму Telegram-каналі.

За його інформацією, станом на 17:00 рятувальники вже закінчили проведення робіт у будинку. З чотирьох під’їздів найбільше зруйнований другий, дещо менш пошкоджений перший під’їзд.

Мешканцям, якиx евакуювали, надали тимчасові притулки

Одна загибла людина, розтрощені квартири та загроза нового обвалу. Такі наслідки вибуху в житловому будинку Запоріжжя. Прогриміло під ранок п'ятниці. Мешканців евакуювали та надали тимчасові притулки.

Фото з вільних джерел

"Повністю зруйновані дві квартири другого під’їзду: одна на другому поверсі, інша - на третьому. Там ушкоджено зовнішні стіни. Наразі в 3 та 4  під’їздах уже є світло, вода, опалення. В понеділок у цих під’їздах заплановано обстеження вентиляції та запуск газу. Мешканці квартир цих під’їздів вже повернулися до своїх квартир. На завтра заплановано підключення опалення, водопостачання та електроенергії у 1-му під’їзді", - написав Куртєв.

Він повідомив, що біля будинку проведено додаткове вуличне освітлення для забезпечення ремонтних робіт у нічний час.

Фото з вільних джерел

Зазначається, що внаслідок вибуху одна людина загинула, ще двох госпіталізовано: одна перебуває в тяжкому стані та має опіки 90% тіла, інша перебуває в терапевтичному відділенні. Ще одна постраждала людина перебуває на амбулаторному лікуванні з легкими тілесними ушкодженнями.

За словами Куртєва, постраждалим виділять першочергову матеріальну допомогу по більш як 26 тис. грн. Уже надійшло 14 заяв на отримання такої допомоги.

Секретар міськради додав, що влада запропонувала мешканцям зруйнованих квартир поселитися у гуртожитку. Зараз туди заселилася одна родина, завтра, можливо, переїде ще одна.

Фото з вільних джерел

Мовиться про руйнування стіни дому на вулиці Хуторська. Там загинула одна людина та ще кілька постраждали.

Свідки кажуть, прокинулися від звуку вибуху. Одразу не могли зрозуміти, що трапилося.

Загалом із понівеченого будинку евакуювали мешканців 24-х квартир. Зранку для них організували пункт обігріву. Постраждалим надали тимчасове житло в одному із Запорізьких гуртожитків. В Андрія у будинку, де стався вибух, мешкала теща.  

"Шоковий стан. Її наколола швидка від нервів, від тиску. Ми її в нічнійсорочц і і забрали. Усі речі там", – розповів родич постраждалої Андрій.

Попередньо, причиною вибуху називають витік газу. Після того, як завали розберуть, запорізька поліція обіцяє взяти будинок під цілодобову охорону, щоби не допустити мародерства. Поки ж люди, квартири яких пошкоджені, вже підраховують збитки.

Попередньо, у Запорізькому міськвиконкомі збираються виділити всім постраждалим по 26 тисяч гривень матеріальної допомоги.