Росія перекидає війська в окупований Крим

Фото з вільних джерел

Російська Федерація стягує свої війська та техніку на територію тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані оборонно-розвідувальної компанії Janes та розвідувальної групи Conflict Intelligence Team, яка базується в Москві.

Зокрема, у Janes електронним листом повідомили, що війська та техніка прибувають до Криму починаючи із минулого тижня. За даними компанії, перебазування відбувається услід за відправкою бойових танків та іншого важкого озброєння у Воронезьку область на південному заході Росії.

За даними Conflict Intelligence Team, до складу військ, відправлених до Криму, входять 34-а мотострілецька бригада, яку зафільмували 11 листопада під час завантаження у поїзд у Ставропольському краї, а також 42-а гвардійська мотострілецька дивізія, чиї танки Т-72Б3 були помічені на відео в поїзді, що прямував у Крим.

Раніше США надали своїм європейським союзникам розвідувальні дані, які свідчать про нарощування російських військ та артилерії, які, за їхніми словами, можуть бути підготовлені для швидкого та великомасштабного вторгнення в Україну з різних місць, зазначає видання.

За оцінкою США, президент Росії Володимир Путін може зважитись на вторгнення на початку наступного року. Наявна у Сполучених Штатів інформація передбачає можливість, за якої війська перейдуть у наступ одразу з трьох боків – із Криму, з російської території та через Білорусь за участю близько 100 батальйонних тактичних груп й близько 100 000 солдатів.