Роковини побиття студентів на Майдані: у столиці провели акцію “студентське чаювання” (Фоторепортаж)

Фото: Єлизавета Серватинська

У вівторок, 30 листопада, у восьмі роковини побиття студентів “Беркутом” на Майдані Незалежності відбулась акція “Студентське чаювання “Діалоги про гідність”.

Про це повідомляє Суспільне. Новини.

Участь у “чаюванні” взяли, зокрема, Олег Сенцов, Роман Ратушний та інші учасники. Організував акцію Студпарламент Інституту Журналістики КНУ імені Шевченка.

Фото: Єлизавета Серватинська

Бранець Кремля, режисер Олег Сенцов зі сцени розповів, що 30 листопада 2013 року під час побиття студентів беркутівцями його на Майдані ще не було. Загалом же він брав участь у Революції Гідності і провів на Майдані три місяці.

Фото: Єлизавета Серватинська

“Це неможливо забути. Це змінило вас, це змінило нас, це змінило Україну”, — сказав Сенцов. Говорячи про події Революції Гідності, Сенцов сказав, що “свобода не буває безкоштовною”.

Фото: Єлизавета Серватинська

Роковини побиття студентів на Майдані: у столиці провели акцію "студентське чаювання". Участь у акції на Майдані взяли більше сотні людей.

Фото: Єлизавета Серватинська
  • Зазначимо, у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності відбувся силовий розгін спецпідрозділом "Беркут" студентів, які протестували проти рішення уряду зупинити підготовку до Угоди щодо асоціації з ЄС. В наслідок розгону постраждало щонайменше 79 людей.
  • Протести продовжилися по всій країні, які отримали назву Революція гідності.Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
  • ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".