РФ звозить воєнну техніку до кордону з Україною у “кількості, що насторожує”

Аналітики Conflict Intelligence Team знайшли у соціальних мережах нові фото та відео, що свідчать про пересування російських військ та військову техніку до регіонів поблизу кордонів України.

Про це повідомляє Conflict Intelligence Team.

СІТ вдалося зафіксувати перекидання нової техніки у Воронезькій області, а також пересування ешелонів зі Ставропілля у бік Криму. Аналітики зазначили, що техніку звозять до кордону України “у кількості, що насторожує, яку лише з натяжкою можна спробувати пояснити переозброєнням діючих частин”.

На думку CIT, перекидання військ відбувається порівняно повільно — проте, якщо такі темпи збережуться до січня, загальна чисельність угруповання військ біля кордону значно перевищить показники квітня, коли Росія також стягувала війська.

Раніше в українській розвідці заявили, що Росія зосередила понад 92 тисячі військовослужбовців біля кордонів України.

  • На початку листопада американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
  • 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року.
  • Речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков в інтервʼю федеральному каналу "Россия-1", коментуючи інформацію про скупчення військ, заявив, що "істерику нагнітають штучно": "Звинувачують у якійсь незвичайній військовій активності на нашій території ті, хто пригнав свої збройні сили через океан. Тобто Сполучені Штати Америки". Він додав, що Україн домагається "силового вирішення" конфлікту на Донбасі, а збільшення навчань за участі американських та британських військових, кораблів НАТО в Чорному морі є "прикриттям для реалізації цієї мети". "Це спричинить найсерйозніші наслідки", – додав Пєсков.