Путін і Лукашенко телефоном переговорили про затриманих у Білорусі “вагнерівців” – підсумок 7 серпня

Президент Російської Федерації Володимир Путін та президент Білорусі Олександр Лукашенко провели телефонну розмову. Одна з основних тем – затримання в Білорусі 33 росіян – найманців приватної військової компанії “Вагнер”.

“Проведено обмін думками у зв’язку з недавнім затриманням на території Республіки 33 російських громадян. Висловлена ​​впевненість, що виникла ситуація буде врегульована в дусі взаєморозуміння, характерного для співпраці двох країн. Підкреслено, що російська сторона зацікавлена ​​в збереженні в Білорусії стабільної внутрішньополітичної ситуації і проведенні майбутніх президентських виборів в спокійних умовах”, – ідеться в повідомленні Кремля.

Відносини між Росією та білоруссю в Москві називають “братерськими”.

На офіційному сайті президента Білорусі про телефонну розмову Лукашенка з Путіним ще не повідомили.

  • У Чернівецькій області Кіцьманський район знову потрапив до «червоної» зони карантину, «вибух» коронавірусу стався через три масові весілля. Про це на брифінгу розповів глава Чернівецької ОДА Сергій Осачук, пише Громадське. «Велелюдні весілля в буковинському стилі із розмахом, 300, 400, 500 гостей на одному весіллі. Три таких весілля і загнали весь район у так звану червону зону», — наголосив він.

*Рада Європейського Союзу у п’ятницю, 7 серпня, оновила список третіх країн, жителям яких вона рекомендувала дозволити в’їзд до країн так званої “зони ЄС+”.

З цього списку прибрали Марокко, повідомляє DW. До цієї зони входять усі країни Євросоюзу за винятком Ірландії, а також Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн. Спочатку в списку було 15 країн, але пізніше з нього викреслили Сербію, Чорногорію та Алжир. Таким чином, зараз в список, опублікований на сайті Ради ЄС, входять Австралія, Канада, Грузія, Японія, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс та Уругвай.