Працівники промислових підприємств Білорусі вдруге вийшли на акції протесту (Фото)

TUT.BY страйк працівників “Гродно Азот”

Їх вимогипереглянути результати виборів президента країни та припинити насильство щодо громадян.

На страйки вийшли працівники більше 20 підприємств по всій країні, пише Суспільне.

Серед вимог, які вони висувають владі, окрім визнання результатів виборів недійсними та припинення насильства, також відставка у повному складі Центральної виборчої комісії, звільнення політв’язнів, проведення нових чесних виборів за участі міжнародних спостерігачів.

Учасники акцій виходять з квітами на знак того, що це мирний протест, а також з плакатами “Нас ніхто не режисував”, “Поверніть наші голоси”, “Ми його не обирали”, “Вибори”.

фото: TUT.BY

На вулиці також вийшли працівники відомого виробника білизни “Мілавіца” та Білоруського автомобільного заводу (БелАЗ).

“Людям треба сказати, що це єдиний шанс врятувати підприємство. Врятувавши підприємство, будеш годувати свою сім’ю. На вулиці можна походити. Он їх тисячі ходить. Але там грошей якщо і дадуть, то на два дні. Там деяким доплачують, ми їх знаємо. Ну на два дні дадуть. А потім що?”, – сказав президент Білорусі Олександр Лукашенко у відповідь на протести.

Він заявив, що, якщо зараз зупиняться підприємства, то на ринку замість білоруських з’явиться продукція інших країн і люди залишаться без роботи.

До страйку приєдналися також білоруські ІТ-фахівці. Вони вийшли на мітинг у Білоруському парку високих технологій. Як повідомляє кореспондентка Суспільного, вони заявляють, що не визнають результатів виборів, вимагають звільнити ув’язнених та виступають проти поліцейського насилля.