“Під дощ тільки з парасольками!”: через аварію на “РівнеАзот” синоптики радять ховатися від дощу

Фото з вільних джерел

Мешканців сусідніх областей із Рівненщиною попереджають про можливі ризи, які можуть очікувати їх після аварії на заводі “РівнеАзот”, що знаходиться у сусідній Рівненській області.

Про це інформує пресслужба Українського гідрометеорологічного центру.

Читайте також: “Здоровенна руда хмара суне”: на Рівненщині стався викид газів на території заводу “РівнеАзот” (Відео)

“На заводі “Рівнеазот” у вівторок, 20 липня, сталася аварія – розгерметизувалася труба в цеху виробництва азотної кислоти. У повітря піднялася величезна помаранчева хмара окису азоту…

На території населених пунктів вміст діоксиду азоту 0,031 – 0,074 мг/м3 при гранично допустимій концентрації 0,2 мг/м3 та оксиду азоту 0,029 – 0,048 мг/м3, при гранично допустимій концентрації – 0,4 мг/м3.

Очевидно, що азотиста хмара в атмосферу все ж потрапила, і поступово розсіювалась і осідала локально, не поширюючись на велику відстань від місця викиду, завдяки погодним умовам на Рівненщині протягом минулої доби. Проте деяка кількість окису азоту розчинялась в атмосферній воді, знижуючи кислотність опадів на північному заході країни.

Тому, в деяких районах Рівненщини випадали підкислені дощі, і хоча вже загрози немає, варто сьогодні під дощами не “купатись”, а все ж убезпечити себе від можливих кислотних дощів парасолькою”,- ідеться у повідомленнію