Під час забігу у Львівськім півмарафоні помер 23-річний хлопець

Фото з вільних джерел

Львівський півмарафон, на який з’їхалися спортсмени та аматори з усієї України, 27 червня став трагічним. Під час забігу стало погано молодому хлопцю.

Про це пише 0352.

Ім’я учасника півмарафону, який помер під час забігу, поки що не повідомляється. Відомо лише, що він не був новачком у таких змаганнях. Він часто долучався до аматорських забігів та демонстрував досить високі результати. Зокрема, він брав участь у такому ж півмарафоні у 2019 році і показав там час 1 годину 54 хвилини. Цього разу він багато тренувався і прагнув перевершити самого себе, подолавши дистанцію на 9 хвилин швидше – за 1 годину і 45 хв, але не судилося…

В рамках львівського півмарафону відбуваються індивідуальні забіги на 21 км, 10 км та 4,2 км. Крім індивідуальних забігі, також є командні змагання, такі як естафета, дитячі старти (1000 м, 500 м та 100 м) та сімейний забіг (1,6 км).

Під час одного із забігів за 200 м  до фінішу знепритомнів молодий спортсмен. Медики миттю кинулися його реанімувати, але все марно. Вони констатували смерть 23-річного хлопця. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Звідки саме був юнак, наразі не повідомляється. 

Згідно слів організаторів, за 200 метрів до фінішу хлопець різко сповільнився і впав, важко дихаючи, пульс був дуже слабким. До спортсмена миттю кинулися волонтери-рятувальники. "Швидка" прибула за 5 хвилин. Невідкладні реанімаційні дії не допомагали, в чоловіка періодично зупинялося дихання. Реаніація за допомогою дефібрилятора теж не допомагала і близько 11:20 медики констатували смерть молодого чоловіка.
Остаточну причину смерті встановить розтин.

Організатори переглянули результати спортсмена. На позначці 15 км його результат був 1 година 15 хвилин, тобто, спортсмен дійсно біг у дуже швидкому темпі, якого, імовірно, через спеку і надмірне навантаження його тіло не витримало. Як повідомили організатори забігу, юнак був родом із Львівщини, його звали Микита.  За непідтвердженими даними його прізвище Носадчук (це прізвище і його результати збігаються із наведеними даними від організаторів у таблиці із результатами змагань). За словами організаторів, усі учасники забігу були застрахованими, тож родина хлопця отримає матеріальну компенсацію та фінансову допомогу від Run Ukraine, суми наразі не розголошуються. Відповідальними за своє життя та здоров'я є самі учасники, але до заходу було залучено 13 екіпажів "швидкої" допомоги для своєчасної підтримки здоров'я спортсменів.